SON DAKİKA

Sarıtaç, “Malatya'da Değişim Şart!”

Sarıtaç, “Malatya'da Değişim Şart!”
A- A+

Eğitimci, İşkadını Asuman Sarıtaç, ülke genelinde olduğu gibi Malatya’da da siyasi değişimin şart olduğunu belirterek, "Vatandaş ekonomik kıskacın içinde. Malatya’da son 20 yılda yapılan yatırımlara bakıldığında Malatya hak ettiği değeri göremediği gibi, garabetler silsilesine maruz kaldı. Siyasi değişim artık şart oldu. İnşallah Malatya 2023’te yüzünü güneşe dönecek.” dedi.


İyi Partili Asuman Sarıtaç, STK ziyaretleri kapsamında Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Başkanı Yaşar Taztepe ile bir araya geldi.


Burada gündemi değerlendiren İYİ Partili Sarıtaç, Malatya’nın içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi durum hakkında ifadelerde bulundu.

Kenti üretim çarklarında siyasi baskının olduğunu ve acı reçetenin vatandaşa kesildiğini belirten İyiPartili Sarıtaç,” Malatya son 20 yılda tarımda, turizmde, ihracata, sanayi üretiminde ülke ortalamasının çok gerisinde kaldı. Bunun en büyük etkilerinden biri ise siyasi baskıdır. İnşallah 2023 seçimlerinde Malatyalı yüzünü güneşe dönerek bu baskı zincirlerini kıracak ve hak ettiği değerli alacak.” diye konuştu.

 Sarıtaç şunları söyledi;  ”Ekonominin siyasi diktenin elinde tutulmaması gerektiği, ticaret ve sanayicinin önünde bulunan büyük engellerin kaldırılması durumunda güçlü bir ekonomik kalkınmanın yaşanabileceğini biliyoruz. Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin ilan ettiği Ekonomide Kurtuluş Planımızın ilk aşamasını oluşturan İstikrar ve Kapsayıcı Büyüme Eylem Planı ile bu sorunların kesin bir şekilde sona ereceğinin farkındayız. Ülkemizi hızla istikrara kavuşturmak için atacağımız adımları ve ülkemizde uzun zamandır eksikliğini derinden hissettiğimiz kapsayıcı büyümeyi İYİ Parti olarak nasıl sağlayacağımızın yol haritasını, milletimiz ile paylaştık. Atatürk'ümüzün büyük vizyonu ışığında; zengin, güçlü ve mutlu bir Türkiye'yi milletimizle omuz omuza inşa etmek için çıktığımız bu kutlu yolun, önemli bir kilometre taşı olan Ekonomide Kurtuluş Planımızın, milletimize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar