SON DAKİKA

“Şehrin kaderini 2-3 kişiye teslim edersek, daha kötüye gideriz”

“Şehrin kaderini 2-3 kişiye teslim edersek, daha kötüye gideriz”
A- A+
Reklam

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Başkanı Salih Karademir, “Şehrin kaderini biz 2-3 kişiye teslim edersek eskisinden daha kötü bir duruma gideriz. Burada alınacak kararların istişare kültürü ile alınması gerekiyor” dedi.

MAGİNDER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Karademir,  “Şehrin imarı ile ilgili gelen belediye başkan adayına bu yöndeki görüşlerimizi aktardık. Şehrin kesinlikle yatay mimari ile inşa edilmesi gerekiyor. Bu şehrin Doğusu Batısı yok, Malatya’da bu saatten sonra yüksek kata kesinlikle izin verilmemeli. Yatay mimaride ciddi projeler üretilmelidir. Şehrin kaderini biz 2-3 kişiye teslim edersek eskisinden daha kötü bir duruma gideriz. Burada alınacak kararların istişare kültürü ile alınması gerekiyor. Şehrin kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları ve tüm paydaşları ile birlikte ortak karar alınarak belediyelerin bu yönde kararlar alması gerekiyor. Tabi şimdiden seçimlerin sonucunun nasıl olacağını bilemeyiz ama İnşallah şehrimiz için en hayırlısı olur. MAGİNDER olarak tüm başkan adaylarımıza bu konuda desteğimiz tamdır. Bu şehir sahipsiz değil, gerçek sahipleri bizleriz. 1 Nisan sabahı Malatya yeniden hızlı bir şekilde toparlanmaya başlar. Zaten beklediğimiz kadar bekledik” ifadelerini kaydetti.

MAGİNDER Başkanı Karademir şunları söyledi; “Malatya’nın hep gözden kaçınılan bir noktası var. Ağır sanayi olması bu şehirde.  Yakın komşu illerde çok ciddi ağır sanayi yatırımları mevcut. Bizim Malatya’da 2-3’i geçmeyen ağır sanayi yatırımı var. Malatya’da örneğin çok ciddi sahaları var. Bu alanlarda elde edilen madenler Malatya dışında işleniyor ve kente ekonomik olarak bir katkı sunmuyor. Malatya’da neden bir çimento fabrikası yok. Gelecek belediye başkanımızın da bu konuda ciddi manada bir yatırım yapması gerekiyor. Malatya zor durumdaysa bizlere ihtiyacı varsa her zaman hazırız. Kentin sorunlarını her yerde anlatmaya devam edeceğiz. Malatya için elimizden geldiği kadar mücadele edeceğiz. Depremin ilk gününden itibaren vatandaşlarımızın ne eksiği varsa yardımlara devam ettik bundan sonra da edeceğiz. Yatırımlarımıza devam edip daha çok kişiyi istihdam etmek için çalışıyoruz.” 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar