SON DAKİKA

Şire Pazarı’nın 9 ay ömrü kaldı!...

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar gereğince mevcut Şire Pazarı’ndaki iş ve işlemler 31 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek ve Yaka Mahallesindeki Dünya Kayısı Ticaret Merkezi faaliyete geçecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Mezarlığının karşısında Yaka Mahallesinde yaklaşık 300 dönümlük alan üzerine yaptırılmakta olan ve satış dükkânlarının yanı sıra içerisinde konferans salonları, laboratuvarlar, simultane çeviri odaları, idari bina, toplantı ofisleri, emanet depoları, kayısı müzesi gibi sosyal anlamda da birçok bölümün yer aldığı Dünya Kayısı Ticaret Merkezinin 1 Haziran 2023 tarihi itibariyle resmi olarak faaliyete geçeceği belirtildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 20 Temmuz 2022 tarihli oturumunda alınan karar da, “Battalgazi İlçesi, Sarıcıoğlu semtinde bulunan mevcut Şire Pazarındaki toptan kayısı ticaret iş ve işlemlerinin 31 Mayıs 2023 tarihine kadar Yeşilyurt ilçesi, Yaka Mahallesindeki Yeni Şire Pazarı’na taşınıp, Kayısı ticareti faaliyetlerinin sürdürülmesine oybirliğiyle karar verildi.” denildi.

 Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karara göre; yaklaşık 9 ay sonra mevcut çevreyolu üzerindeki Şire Pazarı’nda kayısı ticareti 31 Mayıs 2023 tarihinde sona ermiş olacak ve 2023 yılı kayısı sezonu yeni yerinde başlatılmış olacak.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar gereğince mevcut Şire Pazarı’ndaki iş ve işlemler 31 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek ve Yaka Mahallesindeki Dünya Kayısı Ticaret Merkezi faaliyete geçecek. Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar gereğince mevcut Şire Pazarı’ndaki iş ve işlemler 31 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek ve Yaka Mahallesindeki Dünya Kayısı Ticaret Merkezi faaliyete geçecek. Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar gereğince mevcut Şire Pazarı’ndaki iş ve işlemler 31 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek ve Yaka Mahallesindeki Dünya Kayısı Ticaret Merkezi faaliyete geçecek.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar