SON DAKİKA

“Sultansuyu Yıkımcısı” da gitti

“Sultansuyu Yıkımcısı” da gitti
A- A+

Sultansuyu Tarım İşletmesi (Harası) 80 yıllık binalarının, 24 Ocak 2020'deki Elazığ- Malatya depreminden yaklaşık 10 ay sonra depremden hasar gördüğü iddiasıyla yıktırılması nedeniyle 'Sultansuyu Yıkımcısı' olarak adlandırılan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece görevden alındı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesine göre; Tarım ve Orman Bakanlığı bakan yardımcıları Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı, Ayşe Ayşin Işıkgece ve Fatih Metin görevlerinden alınarak yerlerine Nihat Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki, Ebubekir Gizligider atandı.

Görevden alınan isimlerden olan Ayşe Ayşin Işıkgece, Sultansuyu Tarım İşletmesi (Harası)'nın bağlı olduğu Tarım İşletmeleri (TİGEM) Genel Müdürü olduğu dönemde, haranın 80 yıllık binalarının, 24 Ocak 2020'deki Elazığ- Malatya depreminden yaklaşık 10 ay sonra depremden hasar gördüğü iddiasıyla yıktırılması, bunun hara ile ilgili özelleştirme faaliyelerinin başlatılmasının ilk adımı olduğu eleştirileri ile gündeme gelmiş ve ‘Sultansuyu Yıkımcısı' olarak adlandırılmıştı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut tarafından Sultunsuyu ile ilgili tartışmaların yaşandığı süreçte  ziyaret edilen Ayşe Ayşin Işıkgece’ye plaket ve kayısı takdim edilmişti.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

[caption id="attachment_6441" align="alignnone" width="965"]Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut tarafından Sultunsuyu ile ilgili tartışmaların yaşandığı süreçte  ziyaret edilen Ayşe Ayşin Işıkgece’ye plaket ve kayısı takdim edilmişti. Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut tarafından Sultunsuyu ile ilgili tartışmaların yaşandığı süreçte  ziyaret edilen Ayşe Ayşin Işıkgece’ye plaket ve kayısı takdim edilmişti.[/caption]

[caption id="attachment_6442" align="alignnone" width="1027"]Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut tarafından Sultunsuyu ile ilgili tartışmaların yaşandığı süreçte  ziyaret edilen Ayşe Ayşin Işıkgece’ye plaket ve kayısı takdim edilmişti. Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut tarafından Sultunsuyu ile ilgili tartışmaların yaşandığı süreçte  ziyaret edilen Ayşe Ayşin Işıkgece’ye plaket ve kayısı takdim edilmişti.[/caption]

 

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.