SON DAKİKA

Teknik sıkıntı çözüldü, gölet su tutmaya başladı!..

Teknik sıkıntı çözüldü, gölet su tutmaya başladı!..
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Erkenek Göleti'nin teknik eksikliklerinin giderildiğini ve su tutulma işlemine başlanıldığını söyledi.

AK Parti olarak çiftçiye ve üretene hep destek verdiklerini belirten Tüfenkci, "Destek vermeye de devam ediyoruz. Gerek kredi yatırımlarıyla gerek çiftçinin ürünlerinin değerinde alınıp satımıyla gerek tarım ticareti ile olsun her konuda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükumetimiz desteğini veriyor.  Dün de çiftçilerimize müjdelerimizi sıralamıştık. Esasında çiftçinin üretim yapması önemli. Üretim içinde su önemli. Tarım Bakanımız göreve geldiğinden bu yana ciddi gayretler gösteriyor.  Doğanşehir ilçemiz de bir tarım merkezi. Bu noktada ciddi tarımsal ürünler var. Tütününden elmasına kadar çok çeşitli sebze, meyvesine kadar ürünlerimiz var. Bu noktada Erkenek'te sulama büyük önem taşıyor. Daha önce başlanılan ama teknik nedenlerle su tutumu çeşitli nedenlerle ertelenen Erkenek Göletimizin teknik arızaları giderilip su tutulma işlemlerine başlanıldı. Başta DSİ Genel Müdürümüz olmak üzere Şube Müdürümüz, Bölge Müdürümüz ve çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Buraya çok ciddi ekipler gönderdiler. Çok ciddi analizler yaptılar. Teknik çalışmalar yaptılar. Buldukları çözüm inşallah sonuç verir. Erkenek'in sulama şebekesi de hazır. Eğer su tutumu gerçekleşirse inşallah 2023’ten itibaren su vermeye başlarız. Erkenek'in elektriğe ciddi anlamda para verdiğini de biliyoruz. Gelinen noktada artık elektrikten kurtulmamız doğal cazibeyle sulanabilir alana geçmemiz lazım. Sulama şebekesi de tamam olduğu için inşallah önümüzdeki dönem içerisinde sulamaya vereceğiz" şeklinde konuştu.

“Devam eden ve planlanan yatırımlar”
Sulama ile ilgili devam eden ve planlanan yatırımlardan da bahseden Tüfenkci, "Malatya-Doğanşehir Erkenek Göleti ve Sulaması , Malatya-Doğanşehir Elmalı Göleti ve Sulaması, Malatya-Doğanşehir Söğüt Göleti ve Sulaması devam eden yapı işlerimiz.
Malatya-Doğanşehir Beğre Göleti ve Sulaması Planlama ve Mühendislik Hizmetleri, Malatya Doğanşehir-Bıçakçı Planlama ve Mühendislik Hizmetleri, Malatya Doğanşehir-Gövdeli Planlama ve Mühendislik Hizmetleri, Malatya Doğanşehir-Devrent Göletleri Planlama ve Mühendislik Hizmetleri,  Malatya Doğanşehir Polat Sulaması Rehabilitasyonu Proje Yapımı devam eden yapı planlama işlemlerimiz.

Malatya Doğanşehir Sürgü Regülatörü Planlaması Yapımı, Malatya-Doğanşehir Reşadiye Mahallesi Taşkın Kontrolü 2023 yatırım programına teklif edilen işlerimiz” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar