SON DAKİKA

“Ticari hayat ayağa kalkmadıkça şehir normale dönmez"

“Ticari hayat ayağa kalkmadıkça şehir normale dönmez
A- A+

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit ile Battalgazi Belediye Başkan Adayı Av. Bayram Taşkın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Malatya Genç Girişimciler Grubu Yönetim Kurulu ile buluştu.
Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Baydemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda söz alan AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Av. Bayram Taşkın, önümüzdeki yerel seçimlerin diğer seçimlerden farklı bir seçim olduğunu belirterek, “Maalesef 11 şehirde özellikle harabeye dönmüş 4 şehirden biri olan Malatya’mızda belediyecilik hizmetlerinden daha önemli ağır bir yükle karşı karşıyayız. Hepimiz bir yıldır büyük bir travma yaşıyoruz. Geçenlerde bir arkadaşımız dedi ki ‘En büyük hayalin ne, vaadin ne?’ Dedim ki bir an önce Malatya’nın çarşısına kavuşmak” ifadelerine yer verdi.
Belediyecilik hizmetleri noktasında kendilerinden önceki başkanların bıraktığı yerde, bu bayrağı daha ileriye taşıyacakların ı da vurgulayan Taşkın, şunları söyledi:
“Arkadaşlarımız nereye bir taş koyduysa üstüne bir taşta biz koyacağız. Ve ileriye götürmek için bu bayrak yarışını devam ettireceğiz. Göreve geldiğimizde enkazın az olduğu hasarın az olduğu mahallelerimizde sosyal ve kültürel belediyeciliğin bütün hizmetlerini vatandaşlarımızın ayağına nezaketle götüreceğiz. Hizmeti sunarken vatandaşımızı incitmeyeceğiz. Biz sağlam kalan sokaklarımızda kaldırım, asfalt, aydınlatma, temizlik ve sosyal donatılara devam edeceğiz.”

“DAR GELİRLİLER İÇİN KONUT YAPACAĞIZ”

Daha sonra söz alan AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit’te Malatya’da deprem sonrası ticaretin ayağa kalkmasının şehir ekonomisi adına çok önemli olduğunu belirterek, “Ticari hayat ayağa kalkmadıkça şehir normale dönmez. Biz bunun farkındayız. Dolayısıyla ağırlıklı olarak Battalgazi ilçemizde çarşıda bir yıkım var, esnafta büyük bir kayıp var. Ama Yeşilyurt ilçesinde de tabi ki yine ticari işletmelerde kayıplar var bunun farkındayız. Öncelikli olarak ticareti ayağa kaldırmak istiyoruz. Yeşilyurt ilçesinin ayrı bir önemi var. Küçük sanayi siteleri burada, 2 tane Organize Sanayi Bölgesi burada. Bu anlamda burada da ciddi iş kayıpları da var. Bakın organize sanayi bölgesinde ciddi olarak iş gücü kaybı var. Bu iş gücü kayıplarının da sebebi konut yetersizliği” şeklinde konuştu.
Yeşilyurt ilçesinde rezerv alanlarının belirlendiğine de dikkat çeken Geçit, göreve geldiklerinde özellikle dar gelirli vatandaşlar için konut yapacaklarının da söyledi. TOKİ işbirliği ile inşallah bu dar gelirli vatandaşlarımıza konut yapacağız.” diye konuştu.
Toplantıya katılan İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu’da yaptığı konuşmada genç girişimciler olarak bu zor süreçte Malatya'da kalarak yatırım ve hizmet üretmeye devam ettiklerini söyledi.

  • BÜLTEN

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar