SON DAKİKA

TÖTM'de Çocuk EEG Ünitesi'nin Yeni Yeri Açıldı

TÖTM'de Çocuk EEG Ünitesi'nin Yeni Yeri Açıldı
A- A+

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde (TÖTM) yeni yerinde hizmete girecek olan Çocuk Nöroloji Bilim Dalı Elektrofizyoloji Ünitesi’nin açılış töreni Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğinde gerçekleştirilen açılış törenine İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Genel Sekreter Mustafa Gezer, TÖTM Başhekimi Doç. Dr. Adil Başkıran, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Beytur, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdal Güngör ile öğretim üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Çocuk Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Serdal Güngör, Çocuk EEG Ünitesi'nin daha önce hastane poliklinik katında hizmet verdiğini belirterek şunları söyledi: 

“EEG ünitesi olarak tabi ki yıllar içinde yeni katılan öğretim üyesi arkadaşlarımızla beraber yaptığımız hizmetlerin sayısı artıyor. Yaklaşık yılda 3500-4000 civarında EEG çekiyoruz. Bu, ülke geneli için düşündüğümüzde oldukça iyi rakamlar. Bunun yanında diğer EEG dışında EMG gibi çocuk nörolojimizin diğer alanlarında yeni başlayan arkadaşlarımızla araştırma yapmaya çalışacağız.”

TÖTM Başhekimi Doç. Dr. Adil Başkıran Çocuk Nörolojisi bölümünün bölgeye hizmet veren ve gittikçe hasta sayısı artan bir bölüm olduğunu belirterek Çocuk EEG Ünitesi'nin daha kaliteli hizmet vermeye başladığını vurguladı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Beytur, TÖTM’in önemine vurgu yaparak Pediatrik Nöroloji’nin sadece Malatya’ya değil tüm bölgeye hizmet veren bir bilim dalı olduğunu belirtti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay Çocuk EEG Ünitesi'nin yeni yeri açılışında emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi:

“Hocalarımız 2004’ten beri burada büyük bir merkez kurarak çalışmalarını başarıyla yapmaktadır. Üniversitemizin TÖTM’de Pediatri bölümümüzün alt dalları ve yan dalları hizmet veriyor. Hem de çocuk hastalarımızın tedavilerini başarıyla burada gerçekleştiriyor. Bunlardan birisi de çocuk nörolojisi bilim dalımız. Yeni yerinde de 24 bine yakın çocuk EEG çeken bölümümüz, daha rahat ve daha çok hizmet verecek. Çocuk hastalarının EEG’si EMG’si diğer nörofizyolojik testleri daha güzel, geniş, ferah mekânlarda yapılacak. Yeni çocuk nörolojisi ünitemizin hayırlı olmasını, şifa dağıtmasını diliyorum. Bu yeni mekânı yeni merkezi inşallah yeni araç gereçlerle güçlü bir hale getirerek, destekleyerek daha çok sayıda çocuğumuza, hastamıza şifa vermeye devam edeceğiz.”

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar