SON DAKİKA

TSO seçimini Sadıkoğlu kazandı

TSO seçimini Sadıkoğlu kazandı
A- A+

TSO Başkanlığı için mevcut başkan Oğuzhan Sadıkoğlu ile Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği Başkanı Akif Baştürk  tarafından hazırlanan iki ayrı grubun yarıştığı TSO Meclis Üyeliği seçiminde 30 meslek grubundan 23’ünü Sadıkoğlu’nu listesi, 7’sini ise Baştürk’un listesi aldı. 

 Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yasal olarak 4 yıldan bir gerçekleştirilen oda seçimleri kapsamında TSO Meclisi’nde temsil edilen 30 meslek komitesine toplam 70 Meclis Üyeliği için TSO üyeleri sandık başına gitti.

TSO seçimi nedeniyle TSO binasına giden tüm yollar Emniyet ekiplerince gözetim altına alındı.  Emniyet ekipleri saat 16.30 itibariyle oy kullanacaklar dışında binada kimseyi bırakmadı. Saat 17.00’den itibaren ise gözlemciler hariç herkesi bina dışına çıkarttı. 

Yapılan seçim sonucunda TSO Meclisi’ni belirleyen 30 grubun 23’ünü Oğuzhan Sadıkoğlu’nun listesi, 7’sini ise Akif Baştürk’ün listesi kazandı. Sadıkoğlu, 2018’deki seçimde 19 Meslek Grubunu kazanmıştı

Seçim sonucu hakkında konuşan Sadıkoğlu, seçimin Malatya’ya hayırlı olmasını temenni ederek, “Seçimin sonuna geldik. Sandıklar sayıldı. 30 komitesinin 23’ünü beyaz liste, diğer 7 komiteyi de Akif Baştürk’ün mavi grubu kazandı” dedi. 

Göreve geldikleri günden buyana ciddi projeler yaptıklarını ifade eden Sadıkoğlu, şunları söyledi: “Malatya’ya katma değer sağlamak için çaba gösterdik. Malatya’ya sadakatli bir şekilde hizmet etmeye çalıştık. Bence bugün sadakat ve samimiyet kazanmıştır. Özelikleri köşe başını tutan birilerinin güdümüyle ya da bu anlamda bizi zorlamayla bir şey olmayacağını da birileri anlamıştır.”

TSO Meclisi’nin, Pazar günkü seçimle belirlenecek yeni meclis üyeleri, 9 Ekim’de ilk meclis toplantısını en yaşlı üye başkanlığında gerçekleştirecek ve Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Asil ve yedek üyeleri, Meclis Başkanı ve Meclis Divanı, TOBB Genel Kurulu asil ve yedek delegeleri, Disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri seçimini yapacak.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar