SON DAKİKA

Tümgeneral Arslan ve Tuğgeneral Uğur’a kılıçlı veda yemeği

Tümgeneral Arslan ve Tuğgeneral Uğur’a kılıçlı veda yemeği
A- A+

Tümgeneral Arslan ve Tuğgeneral Uğur’a kılıçlı veda yemeği

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile başka göreve atanan 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan ve 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur için veda yemeği düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan Hatay-Serinyol’daki Barış Kalkanı Harekat Bölgesi Komutanlığına, 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur ise Kıbrıs 14. Zırhlı Tugay Komutanlığına atanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile başka göreve atanan 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan ve 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur için veda yemeği düzenlendi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda Tümgeneral Selami Arslan ve Tuğgeneral Zafer Uğur  için düzenlenen veda yemeğine Vali Hulusi Şahin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır ve Öznur Çalık,  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile birlikte ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldılar.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan Hatay-Serinyol’daki Barış Kalkanı Harekat Bölgesi Komutanlığına, 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur ise Kıbrıs 14. Zırhlı Tugay Komutanlığına atanmışlardır. Her iki Paşamızla görev süremiz içerisinde çok güzel uyumlu, birliktelik sergiledik. Her iki Paşamızla güzel bir çalışma ortamımız oldu. Tümgeneral Selami Paşamız Malatya’da hem vatandaşlarımızla hem de kamu kurum ve kuruluşlarımızla güzel bir ilişki içerisindeydi. Yeni görev yerlerinde her iki paşamıza da başarılar ve ordumuza muzafferiyetler diliyorum. Malatya’ya yapmış olduğunuz hizmetlerden ve ordumuza yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı bütün Malatyalı hemşerilerim adına minnettarlığımı ve şükranlarımı sunuyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Ailelerinizle birlikte huzurlu bir ortam temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Hulusi Şahin, "2. Ordumuz destanlar yazmış, büyük operasyonları başarı ile gerçekleştirmiş, önemli başarılara imza atmış muzaffer bir ordumuzdur. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın da bir süre komutanlığını yaptığı bir ordudur. Malatya 2. Orduya ev sahipliği yapmaktan şeref duyuyor. Suriye, Irak ve Libya’daki operasyonlar Malatya’dan yürütüldü ve büyük başarılar elde ettik. Selami Paşamız Hatay’a tayini çıktı ama İdlib Görev Gücünün başında olacak. Suriye topraklarında Türkiye’ye karşı olabilecek önemli tehditleri bertaraf etmek için çok önemli bir misyonumuzun başında olacak. Zafer Paşamız Kıbrıs’ta görev alacak. Anadolunun güvenliği Kıbrıs’tan geçer. Kıbrıs’ı elinde tutamayan Anadoluyu da elinde tutamaz. O yüzden Kıbrıs bizim için önemlidir ve kaderine terk edilemez” dedi.

Veda yemeğinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan  tarafından Tümgeneral Selami Arslan ve Tuğgeneral Zafer Uğur’a Arslantepe’de çıkartılan ve dünyanın bilinen ilk kılıcın replikasını hediye etti.

Bu arada,  2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanlığına ise Milli Savunma Bakanlığı Muhabere ve Bilgi Sistem Daire Başkanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanlığına Senegal-Dakar Büyükelçiliği Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Ataşesi Tuğgeneral Levent Sabahattin Güldağ  getirildi.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile başka göreve atanan 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan ve 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur için veda yemeği düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile başka göreve atanan 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan ve 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur için veda yemeği düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile başka göreve atanan 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan ve 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur için veda yemeği düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile başka göreve atanan 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan ve 2.Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur için veda yemeği düzenlendi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar