SON DAKİKA

“Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur”

“Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur”
A- A+
Reklam

Başbakan yardımcılığı dahil devletin önemli kademelerinde görev üstlenen, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 25. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “Yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.” dedi.

 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun mesajı şu şekilde:

“Türk milletinin gönlünde mümtaz ve müstesna bir yeri bulunan, Ülkücü hareketin ve Milliyetçi Hareket Parti’sinin  Kurucu  Lideri 4 Nisan 1997 tarihinde, fani hayattan ebedi âleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen, Cennet Mekan  Merhum  Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Hakka yürüyüşünün akabinden geçen 25 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalbimizde, fikirleri, mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla önümüzdedir.

Türk Dünyasının Başbuğ’u, şartlara ve olaylara körü körüne boyun eğmeyen dirayet ve şahsiyet timsaliydi.

Sahip olduğu meziyetlerle, savunduğu değerlerle siyaset ve devlet hayatımızda müstesna bir yer tutmuştu.

Her şeyden önce bir dava insanı; ilkelerine, ülkülerine ve ülkesine meftun bir mücadele şuuruydu.

Türkiye’nin en zorlu dönemlerinde tarihin doğru tarafında duran, milli ve manevi emanetleri rehber edinen, taviz ve teslimiyete kapalı duran bir fıtrata haizdi.

O, davasını bayraklaştıran, ülkesini ve milletini her şeyin üstünde tutan bir irade ve idrak gücüne sahipti.

Yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş zamanının kabuklarını kıran, çağına damga vuran, Türk-İslam ülküsünü bayraklaştıran inanmış bir dava insanıdır.

Seksen yıllık şerefli ömrü pek çok mücadeleyle geçmiş, Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biridir.

Yüce dinimizin buyruklarından  hiçbir zaman ödün vermemiş, zorlukları Cenab-ı Allah’a sığınarak ve milletimize güvenerek aşmaya çalışmıştır.

Türk milliyetçileri, Rahmetli Başbuğumuzun manevi rehberliğinde kuruluşunun 100. yılı olan 2023’te Türkiye’yi lider ülke olma hedefine inşallah ulaştıracak ve Türk milletinin önündeki tüm bariyerleri bir bir yıkacaktır.

Bu hedefe ulaşmak, Başbuğumuzun siyasi mirası, bizim de ona olan gönül ve dava borcumuzdur.

Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi asla değişmeyecek olan Cennet Mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e ve bugün hayatta olmayan bütün dava arkadaşlarımıza, tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Allah’tan Rahmet diliyorum.

Ruhu şad, kabri nur, mekânı cennet olsun.”

[caption id="attachment_6283" align="alignnone" width="1019"]Başbakan yardımcılığı dahil devletin önemli kademelerinde görev üstlenen, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 25. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “Yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.” dedi. Başbakan yardımcılığı dahil devletin önemli kademelerinde görev üstlenen, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 25. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “Yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.” dedi.[/caption]

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar