SON DAKİKA

“Üç Hilal'in Gölgesi bir an olsun üstümüzden eksilmesin”

“Üç Hilal'in Gölgesi bir an olsun üstümüzden eksilmesin”
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğum günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. 

Gök, yayınladığı mesajda; “Alparslan Türkeş, bizleri her daim evlatları gibi gören ve ileri görüşlülüğü ile fikirlerini hala yaşatan ölümsüz bir ölümlüydü. Vefatı ile yeise kapılmak yerine doğumu ile umut doluyoruz. Bazı kahramanların sadece bedeni ayrılır aramızdan; fikirleri, amaçları, hedefleri, öğütleri hep bizlerle yaşar.” dedi.

 Başkan Gök’ün mesajının devamı şöyle; “Bugün, 25 Kasım Başbuğumuz Sayın Alparslan Türkeş’in 104. Doğum günü. Diyebiliriz ki; tüm karanlıklara inat oldukça keskin ve parlak ışıklı bir güneş doğdu. Kanlı ellerini ve gözlerini vatan toprağımıza diken tüm mezalime karşı tavrından ve tarzından bir an olsun taviz vermedi. Başlıya baş eğdirdi, dizliye diz çöktürdü. Vatan toprağımıza dair planlanan tüm çirkinlikleri ifşa etti, Bugün, Alp bir Arslan doğdu. Makus talihimizi değiştirecek bir ışıltı ve ihtişam ile Türk milletinin arasına karıştı. Başbuğumuz Alparslan Türkeş; Türk milletinin en ihtiyaç duyduğu zamanlarında etrafına bakıp kim var demeden ben varım diyerek sancağı eline almış; bu yolda serini ortaya koymaktan bir an olsun imtina etmemiş, Ermenisi ile Rumu ile tüm fitne ehlinin planlarını yerle yeksan etmiş büyük bir dava adamıdır. Bizler, onun bizlere vaziyet ettiği üzere dik başlı değiliz; ancak başımız dimdik. Bu duruşu da bozkurtça yaşamayı da ondan öğrendik. Bizler; savaşmayı da mezalime karşı, karşı konulmaz bir yüreklilikle meydanları doldurmayı da ondan öğrendik. Onun öğretileri ile dolu hayatlar yaşadık; kimimiz bu aşk ile gömüldük, kimimiz de bu aşk ile gömüleceğimiz güne değin davamızın savunucusu olmaya ant içtik. Başbuğumuzun hatırası karşısında müsterihiz; çünkü ne yolundan döndük ne de yanlışa saplandık. Alparslan Türkeş, bizleri her daim evlatları gibi gören ve ileri görüşlülüğü ile fikirlerini hala yaşatan ölümsüz bir ölümlüydü. Vefatı ile yeise kapılmak yerine doğumu ile umut doluyoruz. Bazı kahramanların sadece bedeni ayrılır aramızdan; fikirleri, amaçları, hedefleri, öğütleri hep bizlerle yaşar. Başbuğumuz Alparslan Türkeş; Milliyetçi Hareket’in mukaddesatı ve davamızdaki büyük dayanağımızdır. Bizlere bıraktığı öğretiler ve doktrinler ile Milliyetçi-Ülkücü Hareketi gerek şehrimiz gerekse ülkemiz nezdinde ayyuka çıkardık, çoğu zaman gece uyumayıp gündüz oturmayarak vatanımızın derdi ile dertlendik, çalıştık, ürettik ve her geçen gün hizmetlerimize bir yenisini daha ekledik. Bugün ‘Ülkümüzün Güneşi’ doğdu. Doğumuyla sadece kendi gözünü değil; kendisinden sonra doğan ve yeryüzünün herhangi bir yerinde bulunan bütün Türk nesillerinin gözünü açan Başbuğumuzun doğum günü kutlu olsun, uğruna ömrünü adadığı Üç Hilal’in Gölgesi bir an olsun üstümüzden eksilmesin.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar