SON DAKİKA

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Malatya'da Günlük 3 bin 200 Kişiye İftar verecek

Vakıflar Genel Müdürlüğü,  Malatya'da Günlük 3 bin 200 Kişiye İftar verecek
A- A+

Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Adem Bacanlı, Malatya’da iki lokasyona kurulan 4 iftar çadırında günlük 3 bin 200 kişiye iftar verileceğini söyledi.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü Ramazan ayı boyunca Malatya’da Kanalboyu Hürriyet Parkı yanında bulunan İl Halk Kütüphanesi ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde günlük 3 bin 200 kişiye iftar yemeği verecek.

Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü, sorumluluk alanında bulunan Malatya, Elazığ ve Tunceli’deki iftar programı hazırlıklarımız tamamladı. Ramazan ayının ilk gününden itibaren; Malatya’da Yeşilyurt İlçesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi otopark alanında 2, Battalgazi İlçesi İl Halk Kütüphanesi bahçesine 2 olmak üzere 4 adet iftar çadırı kuruldu.

Müdürlük ayrıca, Elazığ’da Kültür Park Mamuretül Aziz Salonunda, Tunceli’de ise Munzur Üniversitesi Kampüs yemekhanesinde Ramazan ayı boyunca iftar verecek.

Detayları gazetecilere paylaşan Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Adem Bacanlı, “Malatya’da Ramazan ayı boyunca iki lokasyonda ortalama 3 bin 200 kişiye iftar yemeği vermeyi düşünüyoruz. Bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Bu iftar organizasyonlarını yapıyoruz ama ilk defa bu yıl Vakıflar Genel Müdürümüz Sinan Aksu’nun talimatlarıyla 81 ilde bunu yapmaya başladık. Malatya’da iki lokasyonda 4 çadır, Elazığ’da bir salonda bin kişilik, Tunceli’de de Munzur Üniversitesi’nin yemekhanesinde 4 bin 500 öğrencinin bir ay boyunca iftar yemeğini karşılayacağız. Hazırlıklarımız tamam” dedi.

Bacanlı, Ramazan ayı boyunca hafta sonlarında salon ve çadırlarda çocuklara yönelik çeşitli etkinlik ve aktivitelerin yapılacağını da sözlerine ekledi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar