SON DAKİKA

Vali Baruş ve protokol 30 dakika kitap okudu

Vali Baruş ve protokol 30 dakika kitap okudu
A- A+

 Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 11.si gerçekleştirilen 81 ilde aynı gün ve aynı saatte Kitap Okuma Etkinliği gerçekleştirildi.

Hürriyet Parkında gerçekleştirilen Kitap Okuma etkinliğine,  Vali Aydın Baruş, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman, Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi yetkilileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Kitap Okuma Etkinliğinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi tarafından kitap dağıtımı yapıldı.

Vali Baruş burada yaptığı açıklamada; “58. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında burada bulunmaktayız. Amacımız, okumayı bir alışkanlık haline getirerek gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğinde önemli bir değişikliğe yol açmasını sağlamak. Kütüphane Haftasında, kütüphanelerimiz de faaliyetlerini sürdürüyorlar. Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz bu kapsamda bazı etkinliklerde bulunuyor. Bugün parkta bulunan vatandaşlarımıza kitap dağıtımı yapacağız. Yine otobüs terminalinde ve vatandaşlarımızın yoğun bulunduğu yerlerde arkadaşlarımız kitap dağıtımını gerçekleştirecekler. Şuanda gençlerimiz, çocuklarımız kütüphanelerimizden yoğun bir şekilde yararlanabilir. Tabii Malatya olarak imkânlarımız kısıtlı.  Malatya İl Halk Kütüphanesi sizlerin de bildiği gibi Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından inşa ediliyor. Yaklaşık 8000 metrekare kapalı alana sahip olacak çok büyük bir kütüphane. Kütüphanemiz bittiği zaman çocuklarımızın rahat ders çalışabileceği ve her türlü kaynak kitaba rahatça ulaşabileceği bir ortam oluşacak. Ayrıca oralarda atölyeler, atölye çalışmaları için uygun fırsatlar olacak. Dolayısıyla orası bir Kültür Merkezi gibi çalışacak.

Kütüphane Haftası münasebetiyle tüm vatandaşlarımızı kitap okumaya davet ediyorum. Çünkü kitap okuma alışkanlığı aile içinde oluşuyor. Eğer aile içerisinde çocuklar okumayı seviyorlarsa bunda mutlaka anne-babaların payı var. Anne ve babalar çocuklarına örnek olmak durumunda. Mutlaka her gün en az yarım saat okuma etkinliği evlerde yapılırsa bu okuma sevgisi çocuklarımızda, gençlerimizde yayılır ve ileride girmiş oldukları sınavlarda daha başarılı olma imkanına kavuşurlar. Çünkü okumayan bir insanın sınavlardaki problemleri çözmesi zor oluyor. Bu nedenle herkesi okumaya davet ediyorum, “Okumak Hayattır” diyorum”

Toplumun Kütüphaneye ilgisini çekmek ve Okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlik kapsamında Vali Baruş, protokol, öğrenciler ve vatandaşlar 30 dakika kitap okudular.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

[caption id="attachment_6076" align="alignnone" width="1073"] Toplumun Kütüphaneye ilgisini çekmek ve Okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlik kapsamında Vali Aydın Baruş, protokol, öğrenciler ve vatandaşlar 30 dakika kitap okudular.[/caption]

[caption id="attachment_6077" align="alignnone" width="1094"] Toplumun Kütüphaneye ilgisini çekmek ve Okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlik kapsamında Vali Aydın Baruş, protokol, öğrenciler ve vatandaşlar 30 dakika kitap okudular.[/caption]

[caption id="attachment_6078" align="alignnone" width="1167"] Toplumun Kütüphaneye ilgisini çekmek ve Okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlik kapsamında Vali Aydın Baruş, protokol, öğrenciler ve vatandaşlar 30 dakika kitap okudular.[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar