SON DAKİKA

Vali Şahin net konuştu, “Nemrut Ermenistan hududu değil”

A- A+

Vali Hulusi Şahin, Nemrut Dağı’nın Malatya turizmin bir parçası olduğuna işaret ederek, ““Asfaltı düzeltirsek biz Nemrut’tan da çok istifade edebiliriz. Yani, orası Ermenistan hududu değil, Türkiye’nin bir parçası. Turistimiz orayı da ziyaret eder döner.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Melita’dan Malatya’ya Arslantepe Buluşması’ programında Nemrut Dağı turizmi konusunda sorulara yanıt veren Vali Hulusi Şahin, Nemrut Dağı’nın Malatya turizmi içinde değerlendirilmesi konusunda net ve açık mesajlar verdi.

Nemrut Dağı ile ilgili turizm çalışmaları konusunda ise Vali Hulusi Şahin şu  şekilde konuştu, “Asfaltı düzeltirsek biz Nemrut’tan da çok istifade edebiliriz. Yani, orası Ermenistan hududu değil, Türkiye’nin bir parçası. Turistimiz orayı da ziyaret eder döner. Turizm böyle gider, mülki sınırlarla çizemezsiniz. Turizmde bir destinasyon kültürü var, bir yere geldiği zaman 4-5 yeri görmek ister. Bunu Malatya merkezli yaparsanız, çok daha kıymetli olur. Bu destinasyon işi, sadece bir yer için gelmiyorlar. Mutlaka geldikleri zaman birkaç yeri ziyaret etmek istiyorlar. Dolayısıyla ben Nemrut’unda bu çalışmaların içerisine monte edilmesi gerektiğini düşünüyorum.  Bunun için yol izlememiz lazım. Adıyaman’a engel olmak değil, tam tersine Adıyaman ile beraber çalışmak. Malatya merkezde bizim yeteri kadar yatak kapasitemiz var. Havaalanı itibariyle Malatya çok daha avantajlı, daha merkezi. Malatya merkezli turlar, kısa olanın da içinde Nemrut, Malatya, Elazığ. Uzun olanında Diyarbakır’da, Şanlıurfa’da, Sivas’ta olabilir. Sadece arkeolojik bakmayın, çünkü kültür turları da parça parça.”

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar