SON DAKİKA

Vali Şahin'den Yeni Malatyaspor eski başkanı Gevrek için suç duyurusu

A- A+

  • Malatya Valisi Hulusi ŞahinYeni Malatyaspor eski Kulüp Başkanı Adil Gevrek ve yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunarak, müfettiş talep etti. Vali Hulusi Şahin, “Ben il valisi olarak kamuoyunda çıkan haberleri bir ihbar kabul ederek, bir müfettiş talebinde bulundum. Şimdi gelecekler bu bölümü inceleyecekler, eğer bir suç unsuru varsa gerekli çalışmalar, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu da dahil yapılacaktır. Defterler dökülecek, incelenecek, gerçekler ortaya çıkacak” dedi.

Malatya Valisi Hulusi Şahin, ERTV’de Gündem Özel programında Yeni Malatyaspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bunu ilk kez burada açıklıyorum diyen Vali Şahin, Yeni Malatyaspor eski Kulüp Başkanı Adil Gevrek ve yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

“ADİL GEVREK DÖNEMİNİN İNCELENMESİ İÇİN MÜFETTİŞ TALEBİNDE BULUNDUM”
Vali Şahin konu ile alakalı ERTV ekranlarında şu ifadeleri kullandı; “İlk defa bunu burada açıklıyorum. Bir önceki yönetim ile alakalı bir takım dedikodular dönüp dolaşıyor. Ahmet Yaman yönetiminin bu konuda gerekli çalışmaları yapmadığı söyleniyor. Ahmet Yaman yönetiminin konusu değil bu. Bu kurulun ibrası ile alakalı bir şey. Eğer ortada bir yolsuzluk, bir usulsüzlük varsa ibra etmekte çok bir anlam ifade etmez. Dolayısıyla ben il valisi olarak kamuoyunda çıkan haberleri bir ihbar kabul ederek, bir müfettiş talebinde bulundum. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na önceki yönetimin iş ve işlemlerinin incelenmesi yönünde bir talepte bulundum. Gençlik ve Spor Bakanlığı da bize cevap yazısında dedi ki bu bizim yetki alanımızda değil. İçişleri bakanlığının yetki alanındaki bir dönem dedi. Öyle olunca biz o yazıyı aldık, 15 gün kadar önce İçişleri Bakanlığı’na Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü üzerinden Dernekler Masasına bir müfettiş talebinde bulunduk. Şimdi gelecekler bu bölümü inceleyecekler, eğer bir suç unsuru varsa gerekli çalışmalar, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu da dahil yapılacaktır. Masumiyet karinesini unutmayalım. İnsanlarla ilgili konuşurken o insanların haklarını, anayasal haklarını da ihlal etmeyelim. Dolayısıyla Adil Gevrek yönetimini ve Adil Gevrek döneminde görev yapmış tüm insanların da üzerlerindeki bu töhmeti atabilmeleri açısından bu bir fırsat olacaktır. Defterler dökülecek, incelenecek, gerçekler ortaya çıkacak. Temiz ise bu kamuoyu ile paylaşılacak. Bir sorun var ise bu da adli mercilerle paylaşılacak. Dolayısıyla kamuoyu bu hususta rahat olsun” 

“MALATYALILARA ÇAĞRIDA BULUNUYORUM!..”
Malatyalılara da çağrıda bulunan Vali Şahin, Malatya’yı seviyorsanız lütfen Malatyaspor’a sahip çıkın” vurgusu yaptı. 

Vali Şahin; “Ben Malatya sokaklarında dolaşırken, beni gören hemen diyor ki “Malatyaspor’a sahip çık.” Gerçekten Malatya’da böyle bir talep var. Malatyaspor’u Malatyalılar çok seviyor. Hatta benim hayalimde Malatyaspor’u yani asıl Malatyaspor’u borçlarını ödeyerek temizleyip Yeni Malatyaspor’un artık o yenisini kaldırıp tekrar Malatyaspor ile birleştirip tekrar o eski güzel günlerine ulaştırmak var. Malatya bunu yapacak güçtedir. Ben buradan çağrıda bulunuyorum. Malatya’yı Malatyalılar çok seviyor. Malatya dışındaki Malatyalılar da çok seviyor. Hepinize sesleniyorum; Malatya’yı seviyorsanız lütfen Malatyaspor’a sahip çıkın. Malatya’nın çok önemli bir değeridir Malatyaspor. Eğer siz sahip çıkarsanız emin olun Malatyaspor hızla toparlanacak ve eski güzel günlerine gelecektir. Bunun için Malatyalıların ilgisine ve sevgisine ihtiyacımız var” diye konuştu.

KAYNAK: malatyaertv.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar