SON DAKİKA

“Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı”

“Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı”
A- A+

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez “Malatya’nın gelişiminde en önemli rolü Hekimhan, Kuluncak ve Darende üçgenindeki maden kaynakları alacaktır” dedi.

Partililer ile birlikte Hekimhan ve Kuluncak ilçelerine çıkarma yapan İYİ Parti Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez, vatandaşlar tarafından oldukça sıcak karşılandı.

“Vekil Dediğiniz Hizmetkâr Olmalı”

“Vekil dediğiniz hizmetkâr olmalı aslolan sizsiniz bizler eğer seçerseniz sizlerden vekâleti alıp sizler için çalışacak kişileriz.” diyen Milletvekili Adayı Şeyhmus Göçmez, Hekimhan’ın öneminden bahsederek “Hekimhan ilçemiz demir, jibs, krom bakımından oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu bölgeye yapılacak yatırımlar ile Hekimhan’ımız şahlanacaktır. Hekimhan’ımızın şahlanması ile birlikte Malatya’da bu gelişimden kendine düşen payı alacaktır. Hekimhan, Darende, Kuluncak merkezli yapılacak olan bir süt kooperatifi ile bu bölgede tarım ve hayvancılığı da geliştirerek süt ve süt ürünlerini işleyerek yapılacak ürünler için bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek İYİ Parti iktidarında inşallah bizlere nasip olacaktır” dedi.

“1 Ton Toryum Bir Milyon Ton Petrole Eşittir”

Göçmez: “Kuluncak ilçemiz şahlanacak diye basına demeç verenler aradan geçen süreçte şahlanmayı bırakın ilçeden göçe dahi engel olamamıştır. Kuluncak ilçemize açılacak bir Madencilik OSB ile buradaki gençlerin önü açılacak ve iş sıkıntısı yaşamayacaktır. Madenciliğin merkezi durumunda ki Kuluncak ilçemizde özellikle çıkartılacak toryum ile bölge ekonomik açıdan gelişmekle beraber cazibe merkezi olacaktır. 1 ton Toryum bir milyon ton Petrole eşittir. Vatandaşlarımıza sürekli ısıtılarak müjde diye aktarılan masallardan ziyade bir gerçekle karşı karşıyayız. Malatya bölgede söz sahibi olacakken bürokratların, siyasilerin, belediye başkanlarının sadece kamera karşısında şov yaptığını görüyoruz. Kuluncak ilçesinde yerin altından çıkan sıcak su ile bir Termal Otel ve Kaplıca yapılmasının önünde ki en büyük engel mevcut yöneticilerdir. Kuluncak jeolojik ve coğrafik konumu itibarı ile aktif bir tektonik kuşak üzerinde yer aldığı için jeotermal enerji açısından ülkemiz içinde bulunduğu konum itibariyle zengin bir konumdadır. Bu anlamda yapılacak bir tesis ile jeotermal kaynaklar elektriği yüzde 50 daha ucuza almamıza neden olacaktır. Ama bunları mevcut kadrolar ile yapmak hayaldir. O nedenle diyoruz ki projelerimiz hazır İYİ Parti iktidarında Kuluncak Malatya’nın gelişiminde en önemli etken olacaktır.” şeklinde konuştu.

BÜLTEN

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar