SON DAKİKA

"Yanılttılar, aldattılar, şaşırttılar, zarara uğrattılar"

A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya programı kapsamında  Yazıhan, Doğanşehir ve il merkezinde çeşitli ziyaretlerde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP  Malatya İl Başkanlığı önünde Malatyalılarla buluşan Özgür  Özel, “İsmet Paşa’nın memleketi baba evinin önemi hepimiz için ayrı.  Malatya’ya hep geldiğimde hem babamın hem ağabeyimin evine geliyorum. Bir milletvekili nasıl olur, verilen görev nasıl yapılır diye merak ediliyorsa Veli Ağbaba’yı gösterin. Malatya’da beş parti birlikte 10 ay önce yüzde 21 oy aldık ama birisi çıktı, memleketine âşık birisi, iyi ve kötü günde orada olan, depremde hiç ayrılmayan,  deprem zamanı 60 bin somun ekmeği getirip ilk ekmeği ve suyu dağıtan Veli Ağbaba’yı Malatya istedi. Veli Ağbaba’ı aday yaptık, yüzde 38 oy aldı. Veli Ağbaba bir dahaki sefere bakan olmazsa Malatya’ya büyükşehir belediye başkanı yapacağız. Malatya’da beş belediye aldık. Belediye başkanları ceplerinde önemli bir anahtar taşıyorlar. Bu anahtarlar, iyi ve dürüst çalıştıklarında, halkçı belediyecilik yaptıklarında hepimiz göreceğiz ki Atatürk’ün partisinin yeniden iktidarının anahtarlarıdır” dedi.

CHP Lideri Özel şunları söyledi, “Konteyner kentteydim bir dokunduk, bin ah işittik. Gerçekten birincisi Malatya depremin ilk günlerinde sanki deprem olmamış muamelesi gördü. Gayretle gösterildi, Veli Ağbaba olmak üzere tüm gurubumuz Malatya’ya dikkat çektik. “Oyları bize verin bir yıl içinde evleri yapacağız” dediler. Bir göz odaya başını sokmak için insanlar oy verdi. Söz verdikleri ev sayısı 650 bin, Malatya ise 103 bin. Türkiye’de evlerin sadece yüzde 12’sini verdiler, Malatya’da verdikleri ev sayısı 7 bin 881. 100 kişiden 93’ açıkta kaldı. Depremzedenin en büyük sorunu belirsizliktir. Yanılttılar, aldattılar, şaşırttılar, zarara uğrattılar. Bu kadar kötü devlet yönetimi olur mu? Bu kadar vicdansızlık olur mu? Devletin şefkatli elini beklerken, bir tokatta devletten yediler. Ülkeyi yöneten Sayın Erdoğan’a sesleniyorum; sıkıntı çok büyük, depremzedeler mağdurdur. Devlet hala onları borçlandırarak, belirsizlikle davranmaktadır. Devlet devletliliğini gösterecek, bu acıları dindirecektir. Çözemiyorsanız bırakın kardeşim biz çözelim. 100 kişiden 93’u açıktaysa kira yardımına devam edeceksin. Evler yapılıp, anahtarlar verilene kadar devlet devletliğini gösterecek ve kira yardımı sürecek. Kira yardımının kesilmesine izin vermeyeceğiz.”

Kayısı üreticileri ile ilgili olarak da konuşan Özel, “Kayısı bahçesine gittik, üreticilerle konuştuk, dertlerini yerinde dinledik. Geçen sene 100 lira olan kuru kayısı bu sene 10 lira. Mazot, gübre, işçilik artmış ama kayısı 100’den 140’a gelmiş. Geçen sene 175 TL’den market satılan kayısı, 370 lira olmuş. Alıp satan iki kattan fazla üzerine koymuş, alın teri akıtan, güneşin altında çalışanlar, terini toprağa damlatanlar 100 liradan 140 liraya çıkmış, borcunu ödeyemeyecek hale gelmiş. Üreticiler çok büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya.” ifadelerini kaydetti.

CHP Lideri Özel, “Emekli maaşını hiç olmazsa asgari ücret seviyesine çıkarmalıyız. Asgari ücrete temmuz ayında mutlaka zam yapılmalıdır. Bunlar yapılmazsa ülkede huzur olmaz. “Para yok” diyorlar. “Mehmet Şimşek para yok” diyor. Mehmet Şimşek’i Cumhurbaşkanı getirdi. Düşük emekli maaşının, asgari ücrete zam yapılmasının, çiftçinin ve esnafın perişanlığının, gençlerin işsiz ve umutsuz olmasının tek sorumlusu vardır; Recep Tayyip Erdoğan. Bunu senden biliriz. Biz yol gösteriyoruz. “Vergide adalet” diyoruz. Pazartesi günü Mehmet Şimşek ile bir araya geldiğimizde 22 yıllık AK Parti’nin yükünü sırtlamaya, hatalara ortak olmaya, sorumluluğu üstlenmeye gitmiyor, yok edilen kaynağı göstermeye, parayı nereden bulacaklarını göstermeye gidiyor” ifadelerini kaydetti.

malatyayenises.com

FOTOĞRAFLAR: CHP X hesabından alınmıtır. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar