SON DAKİKA

Yeni Malatyaspor Başkanından Şok … “2 Siyasetçi Desteği Engelledi”

A- A+

Yeni Malatyaspor için İstanbul’da milletvekili, büyükşehir belediye başkanı ve işadamlarını katıldığı toplantıya ilişkin olarak açıklama yapan Yeni Malatyaspor Başkanı Adi Gevrek, “O toplantıda belki işadamları para verecekti, 2 tane siyasetçi tarafından engellendi, resmin engel oldular.” dedi.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ev sahipliğinde, İstanbul’da Malatyalı işadamlarının davet edilen ve Vali Aydın Baruş,  AK Parti  Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır, Bülent Tüfenkçi Öznur Çalık ve MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Acıbadem Hastaneleri Kurucusu ve Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, LC Waikiki’nin sahiplerinden Vahap Küçük’ün de bulunduğu toplantı ile ilgili olarak yen ibir iddia ortaya atıldı.

 

Yeni Malatyaspor Başkanı Adi Gevrek, kulübün mali genel kurulunda yaptığı açıklama da  İstanbul’da  yapılan toplantıda ismini vermediği 2 siyasetçinin  takıma verilecek desteği engellediğini söyledi.

 

Yeni Malatyaspor Başkanı Adi Gevrek’in açıklamaları şu şekilde:

 

-“2 tane siyasetçi tarafından engellendi”

 

“Büyükşehir Belediye Başkanımız bizi arayarak davet etti, ama birileri engellemeye çalıştı, bununda altını çiziyorum.  Burada bu isimleri vermiyorum, çünkü bu isimler bir camiayı temsil etmiş insanlar, almış olduğumuz terbiye ve camialarına olan sevgimizden ve saygımızdan konuşurken dikkat ediyoruz, o camialarla ve siyasi partilerle hiçbir işimiz yoktur.  O camialara olan saygımdan dolayı o isimleri vermiyorum, her yerde o camialara saygısızlık yapmadık.  Ama Malatyaspor’a zarar verilecekse, Malatyaspor bizim kırmızı çizgimizdir.  Malatyaspor’a zarar vermeye kalkarsa kimseyi tanımayız. Bunu açıkça söylüyorum. Kimseyi hedef alarak bir camiayı da zan altında bırakmak istemiyorum.  O insanlar bu toplantıyı engellemeye çalıştılar. Toplantıya gittim. Bazı işadamlarımız o toplantıya gelirken az çok neyin ne olduğunu biliyorlar,  ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar. Sonuçta bahsettiğim işadamımız  ‘Yönetim olmaz, ama maddi olarak üzerimize düşeni yaparız’ dedi. O toplantıda belki işadamları para verecekti, 2 tane siyasetçi tarafından engellendi, resmin engel oldular. O camialara olan sevgimizden ve saygıdan dolayı isim vermeyeceğim. O toplantıya katılan işadamlarımız yoğunluklarından dolayı bir araya getirmek kolay değil. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, .inanınki o insanları başkası bir araya getirmeyi beceremezdi. Buda çok önemli bir şey.  Bu insanlar bir araya geldimi geldi, sonuç çıktı mı, çıkmadı. Niçin geldiler, Yeni Malatyaspor için bir araya geldiler. Bu insanlar başkan olacaktı, olmadı, yönetime aday vereceklerdi oda ortada kaldı, sponsorluğu ise kimse istemedi. Toplantıya katılanların hepsi için söylüyorum. Toplantının sonucunu şeffaflığı ve farklı yerlere getirdiler. Bunların derdi Malatya değil.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar