SON DAKİKA
Reklam

Yeni Malatyaspor'un kayıp çekleri Adil Gevrek'te çıktı!..

Yeni Malatyaspor'un kayıp çekleri Adil Gevrek'te çıktı!..
A- A+
Reklam

Adil Gevrek döneminde yöneticilik yapan ve mevcut yönetimin de 2. Başkanı olan Erdal Gündüz'ün, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar, Yeni Malatyaspor'un nasıl "Adil Gevrek Çiftliği' haline dönüştüğünü ve Gevrek'in halen kulüpten elini çekmediğini ortaya koydu. Tartışmalı mali kongrede Gevrek yönetiminin hesaplarını ibra etmek için el kaldıran Gündüz, kulislerde konuşulan ve cevap bulunamayan ‘Yeni Malatyaspor’un kayıp çekleri’ konusunda önemli bir açıklamada  bulunarak, “Böyle bir konuşma oldu ama Adil Gevrek, bizzat beni aradı. Yeni Malatyaspor’un 29 evrakının kendisinde olduğunu söyledi. Ya Ahmet Başkan ya da benim gelmem durumunda bunları vereceğini söyledi. İmza yetkililerin gelmesini ve imza karşılığında vereceğini söyledi” ifadelerini kaydetti.

ESKİ YÖNETİCİSİNDEN ADİL GEVREK İTİRAFLARI..
Yeni Malatyaspor kulübü 2.Başkanı Erdal Gündüz, “Geçen sezon burada Fenerbahçe ile son maç vardı. Bu maçta güvenlik firması çekildi. Bu güvenlik şirketi, Adil Gevrek’in kendisi şirketi. Zaten Gevrek’in kendi güvenlik şirketini Yeni Malatyaspor maçlarında görevlendirmesi hiç etik değildi” ifadesini de kamuoyu ile paylaştı.

Yeni Malatyaspor kulübü 2.Başkanı Erdal Gündüz, Vuslat TV'de yayınlanan Spor Analiz programında Ahmet Polat'ın sorularını cevaplayarak gündemle alakalı açıklamalarda bulundu.

Programın içeriği ile ilgili olarak  Malatya Net Haber Gazetesinde yayınlanan haber şu şekilde:

Şu ana kadar 14 milyon TL para verdik 
Yeni Malatyaspor yönetimini alarak reklam yapmak istemediklerini söyleyen Gündüz, “Bizim A-B-C planımız var. Öncelikli planımız A planı. Bu da bu sezon ilk olarak ligde kalmayı hedefliyoruz. Biz sezon boyunca 30 milyon para koyacağız diye söyledik. Ama bunu sanki hemen vereceğiz diye kamuoyunda yanlış bir algı oluştu. Şuanda manevi bir destekten çok maddi desteğe ihtiyacımız var. Bu sezon ki toplam giderimiz 82 milyon TL. Futbolcu ve teknik heyet giderimiz 47 milyon TL. Geçenlerde bir siyasetçimiz Ahmet Başkana dedi ki sen 30 milyon parayı verdin mi dedi. Bu algı çok yanlış. Şu ana kadar 14 milyon para verdik. Sezon sonuna kadar 16 milyon daha vereceğiz. Mustafa’dan gelen para buna dahil değil” dedi.

İki transfer dönemi yasağımız daha var 
Transfer cezası ve puan silme cezasının son durumu nedir diye yöneltilen soruya Gündüz, “Sezon başında bir yasağımız vardı. Bu Ocak dönemi ve yaz transfer döneminde de cezamız var. Transfer yapamayacağız. FIFA’daki puan silme cezası, dosyaların durumuna göre belirleniyor. Şuanda yeni bir dosya FIFA’ya gitmeyecek. Gidecek bütün dosyalar gitti. İnşallah bir puan silme cezası yemeyeceğiz” şeklinde konuştu.  

Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız, 30 milyon destek sözü verdi 
Büyükşehir Belediye Başkanı ve Vali’nin maddi olarak verdikleri bir söz olduğunu söyleyen Gündüz, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Valimiz, göreve geldiğimiz de sizin koyduğunuz para kadar bizde o kadar size destek bulacağız dediler. Biz 30 milyon TL vereceğimizi söyledik. Onların da bize sunacakları destekte o kadar olacak. Şuanda 350 milyon civarında borcumuz var. Ama bu borcu nakit olarak 170 milyona kapatabiliriz.” diye konuştu.  

Sponsorluklarımız iptal ettirildi 
Şuanda kulübün kasasına bir kuruş dahi girmiyor diyen Gündüz, “Gelen bütün paralar da kesiliyor. Sponsorluk anlaşmaları yaptık. Ama sebebini bilmediğimiz şekilde iptal oldu. Anlaştıktan sonra bize tekrar dönüş yaptılar ve vazgeçtiklerini söylediler. Sebebini sorduk ama bize sebebini söylemediler. Kimler vazgeçirdi bilmiyoruz. 12 milyon TL’ye anlaşmıştık ama iptal ettiler. Şimdiye kadar da biraz komik olacak ama 2 milyona yakın bir reklam gelirimiz var” ifadesini kullandı.

Adil Gevrek’i değil Yeni Malatyaspor’u ibra ettim 
Adil Gevrek’i mali kongrede neden ibra ettiniz ve neden sonra eleştirdiniz diye yöneltilen soruya Gündüz, “Kongrede Adil Gevrek’i değil kulübü ibra ettim. Ben birilerinin adamı asla olmadım. Ben Yeni Malatyaspor’dan ayrıldığım zaman 37 milyon borcu vardı. Sonrasında pandemi ve kur farkı oldu. Yayıncı kuruluşun kesintisi çok oldu. Keşke Adil Gevrek’i ibra etmeseydim diye pişman olmadım hiç. Yoksa Yeni Malatyaspor kayyuma kalacaktı ve daha zor günler yaşayacaktı. Ahmet başkanla da bu konudan dolayı bir tartışmamız olmadı. Yarın olsa yine ibra ederim. Eğer tersi bir durum olsaydı bu takıma ne bir futbolcu nede bir teknik adam gelirdi. Biz bir yere gitmeyeceğiz. İstifayı düşünmüyoruz. Bu sene de buradayız, seneye de ve ondan sonraki sene de buradayız. 3 sene boyunca ayrılmayacağız” dedi.

Ben dik bir insanım 
Erdal Gündüz’ün kamuoyunda bu kadar çok eleştirilmesinin sebebi nedir diye sorulan soruya Gündüz, “Açık konuşmak gerekirse ben biraz dik bir insanım. Ahmet Polat, bugün eleştiriyor ama bel altı vurmuyor. Eleştiriye açık bir insanım. Zaten bu yüzden senin programına konuk oldum. Seni tanıdığım için geldim” diye konuştu.

Oğlumu Arguvanspor’a ben transfer ettirmedim 
Oğlunun Kasımpaşa’dan Arguvanspor’a gelmesinde bir ricası olmadığını söyleyen Gündüz, “Asla birilerine böyle bir ricada bulunmadım. Arguvanspor yöneticisi Mehmet Maden, benim akrabam. Oğlumun transferi için beni aramadı. Sadece başka bir tanıdığı arayarak oğlumu transfer ettiler. Yoksa Boluspor’a transfer olacaktı. Orada alternatif çok olduğu için gitmedi. Zaten Mehmet Maden ile aramız yok” şeklinde konuştu.

Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki bilmiyorum 
Tetteh’in transferi ilgili bir bilgisi olmadığını söyleyen Gündüz, “Adil Gevrek’in üzerinden bu transferin olduğu iddialardan benim haberim yok. Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki benim haberim yok. Bilseydim bunu söylerdim. Zaten biz gelmeden önce Tetteh, sözleşmesini fesih etmişti” dedi.

Eğer bir şey çıkarsa Adil Gevrek’i mahkemeye veririm 
Mali Müşavirlerin şuanda Adil Gevrek dönemini titizlikle incelediğini söyleyen Gündüz, “Ben, Ahmet Yaman’a sadece bir iki yılı değil de benim olduğum döneminde incelenmesi gerektiğini söyledim. Bu olaya müdahil olmak istemiyorum. Çok şeffaf bir şekilde incelenmesini istedim. Eğer benim dönemimde de bir şey çıkarsa mahkemeye vereceğim. İstifa etmeyi düşünmem o zaman. Benim haberimin olmadığı bir açık çıkarsa mahkemeye veririm. Zaten o dönem istifa etmemin tek sebebi fikir ayrılıkları olduğu içindi” ifadelerini kullandı.

Hasan Özer ile maç öncesinde bilerek kahvaltıda bir araya gelmedim 
Cihat Arslan görevine devam ettiği Sakaryaspor maçı öncesinde şuan ki teknik direktör Hasan Özer ile kahvaltıda bir araya gelmesini de açıklayan Gündüz, “Malatya’da anlayamadığım konu bu. Her şeyden bir ard niyet aranıyor. Bu tamamen tesadüf bir görüntü. Hasan Özer, bizim birkaç maçımıza da geldi. Bu Hasan hocamıza büyük bir saygısızlık olur. Cihat hocanın istifa edeceğini de bilmiyordu. Zaten Cihat hocamız kendisi istifa etti. Böyle bir durum yaşanacağını bilseydik eğer Hasan hoca ile kahvaltıda bir araya gelmezdik. Hasan hoca, ben o niyetle gelmişsem eğer ahlaksız bir kişiyim dedi zaten. Bunu yönetici arkadaşımız Hüsamettin bey paylaştı. Sadece talihsiz bir andı.” diye konuştu.

Kayıp çekler Adil Gevrek’te 
Kayıp çeklerle de ilgili konuşan Gündüz, “Böyle bir konuşma oldu ama Adil Gevrek, bizzat beni aradı. Yeni Malatyaspor’un 29 evrakının kendisinde olduğunu söyledi. Ya Ahmet Başkan yada benim gelmem durumunda bunları vereceğini söyledi. İmza yetkililerin gelmesini ve imza karşılığında vereceğini söyledi. Bandırmaspor maçı öncesinde yanına gidip alacağım” dedi.  

Ahmet Yaman Çocuk mu? 
Kamuoyunda Ahmet Yaman’ı kendisinin getirdiğini ve bundan rahatsız olduğunu söyleyen Gündüz, “Ahmet Yaman, çocuk değil ki ben getireyim. Çok eski bir arkadaşım. İstişareler sonucunda göreve geldik. Ahmet Yaman, bir iş adamı. Nasıl olur da ben getirebilirim”  

Kulüpte değişim oluyor, olacakta 
Kulüp içerisinde değişikliklerin olacağını söyleyen Gündüz, “Bir değişime ihtiyacımız var. Murat Kayapınar hocamız var, ayrıldı. Personel ve hocalardan da ayrılıklar olacak. Kan değişikliği ve taze kan olacak. Ama bunu yaparken de kimse bizim ard niyetli olduğumuzu düşünmesin”

Adil Gevrek, kendi güvenlik şirketini maçlara vermiş 
Kulüpte fazla sigortalı olan kişinin olduğu olayın tamamen yanlış bir anlama olduğunu vurgulayan Gündüz, “Geçen sezon burada Fenerbahçe ile son maç vardı. Bu maçta güvenlik firması çekildi. Bu güvenlik şirketi, Adil Gevrek’in kendisi şirketi. Zaten Gevrek’in kendi güvenlik şirketini Yeni Malatyaspor maçlarında görevlendirmesi hiç etik değildi. Bu son maçta Adil Gevrek, kendi güvenlik şirketini geri çekince mecburen başka bir şirketin gelmesi gerekiyor. Yoksa maça çıkamayacaksınız. Bu nedenle de sigorta da olması gerekiyor ve 100 kişilik bir ekip geliyor. Burada da bir maçlık görevlendirilen 100 kişinin Yeni Malatyaspor’da çalışıyor algısı oluştu ama öyle değil.” 

Vuslat TV- Malatya Net Haber Gazetesi 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar