SON DAKİKA

Zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğine inanıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisini Malatya Mitinginde konuştu; "Milletimizin sandıkta ne siyasi şantajcılara ne zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğine inanıyorum."

Zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğine inanıyorum
A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da partisince düzenlenen mitingde konuştu.

Malatya’nın Cumhur İttifakına yüzde 68, Cumhurbaşkanlığında ise yüzde 72 oy verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Malatya yine sandıkta destan yazdı. Sizler bize güvendiniz, üzerinize düşeni yaptınız. Biz de inşallah bunun karşılığını vermek için gece gündüz çalışacağız. İnşallah 31 Mart'ta da büyükşehir ve ilçe belediyeleriyle Malatya'da Cumhur İttifakı'nı rekor bir oya taşıyacağınıza inanıyorum. ‘Herkes vaz geçse de Malatyalı vaz gezmez’ diyor genç.” Şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim bildiğimiz Malatya'nın insanı köşeli olur, karakterli olur, mert olur, sözünün eri olur. Pusulasını şaşıranı, Kandille Demlenmeyi marifet sayanı, teröristle sarmaş dolaş olanı Malatya affeder mi? Eser ve hizmet siyasetiyle, demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla şehrini geliştireni Malatya unutur mu?' Hak ve özgürlük alanını genişleterek, kendini öz yurdunda garip bırakmak isteyenlere dersini vereni Malatya terk eder mi? Dünyada başı dik şekilde dolaşmasını sağlayanı, bayrağını hep dalgalanması ve ezanların hiç susmaması için çalışanı Malatya ihmal eder mi? Depremle sarsılan nice sevdiklerini toprağa veren, evi, işyeri hasar gören kardeşlerine yeniden hayata sarılma umudu vereni Malatya bırakır mı?” ifadelerini kaydetti.

Erdoğan şöyle devam etti, “Malatya’da 20 bini kırsalda, kalanı şehir merkezlerinde olmak üzere yaklaşık 760 bin hak sahibi belirlendi. Geçtiğimiz ay inşası tamamlanan 6 bin 181 konutu hak sahiplerine teslimi yapıldı.  Halen şehrimizde 48 bin 837 konutun yapımı sürüyor. Yerinde dönüşüm için 32 bin 583 Malatyalı kardeşimiz başvurdu, hatta bunlardan 500'ü konutlarını inşa etmeye başladılar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, şehir merkezindeki meydan ve işyeri düzenlemelerini yapıyor. Yeni Cami çevresinde, Buğday Pazarı civarında, Akpınar Meydanı, Emeksiz Caddesi arasında, İnönü Caddesi boyunca, Valilik çevresinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yeşilyurt’ta da pek çok mahallede proje çalışmaları devam ediyor. İmar ve inşa çalışmaları için şehrimize 6 milyar lira ilave destek sağladık. Amacımız;  önümüzdeki yılın ortasına kadar tüm hak sahiplerini konutlarına ve ticari binalarına kavuşturmaktır. Bununla yetinmiyor, depremzede şehirlerimizi geleceğe hazırlayacak, farklı üretim tesislerini hayata geçiriyoruz. Bu anlayışla savunma sanayi yatırımlarını deprem bölgesi şehirlerimizde yoğunlaştıracak bir iskan ve istihdam proje başlattık. Aselsan firmamız,  Malatya'da Elektronik Bakım, Onarım ve Elektronik Kart Dizgi Tesisi kuruyor. Alt yapısı ve üst yapısıyla depremin şehrimizdeki tüm izlerini silene kadar durup dinlenmeden çalışacağız. Deprem bölgesi şehirlerimizde binden fazla şantiyede 110 bin personelle yürütüyoruz. Bugüne kadar teslim ettiğimiz 46 bin konut sayısını ay sonuna kadar 75 bine çıkartacağız, yıl sonuna kadar  her ay 145-20 bin ilave ile 200 bin konutu hak sahibine teslim etmeyi planlıyoruz. Yine deprem bölgesi genelinde  yerinde dönüşüm projelerine başvurular 225 bini buldu. Hibe yanında 2 yılı ödemesiz, 10 yılı vadeli kredi desteği de içeren bu projelerin ruhsatından inşasına kadar tüm safhalarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız vasıtasıyla denetliyoruz. Tip projeler ve tip sözleşmeler gibi kolaylıklarla sürecin hızlı ve sağlıklı ilerlemesini temin ediyoruz. Velhasıl depremle sarsılan şehirlerimizi bir an önce ayağa kaldırmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.”

Erdoğan, “Hem bize kaybettirmek için çalışıp hem çeşitli beyan ve imalarla bizim gölgemizde yürümeye kalkanlara da müsaade etmeyiz. Milletimizin sandıkta ne siyasi şantajcılara ne zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğine inanıyorum."  dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar