SON DAKİKA

299 bin TL zimmet çıkartılan vakfın eski yönetiminden açıklama

299 bin TL zimmet çıkartılan vakfın eski yönetiminden açıklama
A- A+

Pütürge Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı’nın bir önceki yönetim kurulunda görev alan M. Nami Korkmaz, Behzat Kış, Kaya Okutucu, Mustafa Karakaş, Osman Dursun, Ramazan Beyhan ve Cihan Akköse dönemine ilişkin  olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetim ve teftişe ilişkin 29 Eylül 2023 tarihli Raporda eski yönetim tarafından yasal olarak ödenmek üzere 299 bin 235 TL tutarında zimmet çıkartılmasına ilişkin haber üzerine  gönderilen açıklamada, raporun eksik belge ve bilgi ile düzenlendiği iddia edilerek, rapora itiraz edildiği 

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından 2014 ve 2022 yılı sonu itibari ile gerçekleştirilen denetim sonucunda ortaya çıkan rapor da,  eski yönetim kurulu üyeleri tarafından ödenmesi gereken zimmetler çıkartılmıştı. Rapora göre bu rakam  299 bin 235 TL tutarında belirtilmişti. 

Yayınlanan müfettiş raporu üzerine M. Nami Korkmaz, Behzat Kış, Kaya Okutucu, Mustafa Karakaş, Osman Dursun, Ramazan Beyhan ve  Cihan Akköse adına avukatları tarafından  gönderilen ortak açıklama da şu ifadelere yer verildi; “Her ne kadar 20.11.2023 tarihli yayında Pütürge Eğitim Vakfı'nda eski yönetime 299 bin TL zimmet çıktı başlığı ile eksik bilgilendirme suretiyle müvekkillerim hakkında haber yapılmış ise de; müvekkillerimin büyük çoğunluğu muhtelif zaman dilimleri ve dönemlerde Pütürge Eğitim ve Yardımlaşma Vakfi'nda yönetim kurulu üyelikleri yapmıştır. Görev süreleri boyunca bila bedel çalışmış ve hizmet verme çabası içerisinde olmuşlardır. Habere dayanak kılınan, denetim raporuna 17.10.2023 tarihinde 467214 evrak kayıt dilekçesi ile itiraz edilmiş olup, eksik bilgi belge ile yapılan denetimin hatalı ve haksız sonuçlar doğurduğu, tüm sorumlular kapsamında yeniden değerlendirilmesi talep edilmiştir. İdarenin yasal cevap süresi dolmuş olup, cevap verilmemesi üzerine İstanbul İdare Mahkemeleri nezdinde yasal yollara da müracaat edilmiştir. Kesinleşmemiş / yasal yolları tüketilmemiş bir denetim raporuna dayanarak tek taraflı haber yapılması içeriği itibariyle suiniyetli ve kamuoyunu aldatmaya yöneliktir. Hemşerilerimizin takdirlerinize arz ederiz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar