SON DAKİKA

“500 milyon borç var” dedi, yeniden seçildi.. Şimdi ne olacak?

“500 milyon borç var” dedi, yeniden seçildi.. Şimdi ne olacak?
A- A+

1.Lig ekibi Yeni Malatyaspor’da olağanüstü seçimli genel kurul toplantısına eski kulüp başkanı Adil Gevrek tek listeyle girdi. Ahmet Yaman ise yaptığı açıklamada, seçimli genel kurulunu iptal ettiklerini açıklamıştı. 

Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu'ndaki genel kurulda Divan kurulu, tek liste olduğu için oylamanın açık yapılıp yapılmamasını oylamaya sundu. Oylamanın açık yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Yapılan oylama sonucu Adil Gevrek Başkan seçildi.

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Yeni Malatyaspor’u eski günlerine döndürmek istediklerini, gelecek yıl mali genel kurulda şampiyonluğu konuşacaklarını söyledi.

Gevrek, Ahmet Yaman ve yönetiminin iyi niyetli olmadıklarını, kulübe verdikleri parayı kendilerinden geri istediklerini iddia ederek, “İbra edilseler de edilmeseler de olağanüstü seçimli genel kurulu iptal edeceklerdi” dedi.

Gevrek, şunları söyledi: “Yürüyeceğimiz yol kolay değil. 500 milyon borç var, bu borç kapanabilir. Yaraları sarmak lazım. 15 kişi bir araya geldik, elimiz taşın altına koyacağız. Futbol oynayan, ter döken, birlikte yol yürüdüğümüz futbolcu kardeşlerimize çok iş düşüyor. Birkaç oyuncu ile görüştüm, onlar yardımcı olmaz ise işimiz çok zor. Futbolcuların hepsinin fedakarlık yapması gerekiyor, yapacaklarına da inanıyorum. Bu işin dört ayağı var. Diğer ayağı Malatya’nın, Ankara’nın, İstanbul’daki arkadaşlarımızın desteği çok önemli. İnanıyoruz yeter ki bir, beraber olalım. İnanmazsam buraya gelmezdim. Üzerimize düşeni yapacağız. Mücadele vereceğiz.”

Gevrek, Yeni Malatyaspor’u tekrar eski günlerine döndüreceklerini kaydederek, bu noktada görüşmeler yaptıklarını belirtti.

Adil Gevrek başkanlığındaki yönetim kuruluna, “Sami Mendi, Aziz Ayboğa, Abubekir Ünsalan, Şahin Altınok, Özkan Merdanoğlu, Ahmet Özköse, Mehmet Bakır, Mehmet Coşer Gömüç, Hüseyin Gültekin, Turgay Gülçek, Turgut Koç, Deniz Kutlu, Korkut Koray Yalça ve Serkan Gülderen” seçilirken, Denetim Kuruluna Nevzat Gültekin, Aziz Damar ve Mehmet Ökten, Sicil Kuruluna  İbrahim Göçmen, Özge Özçelik, Murat Cengiz, Esma Akkuş, Cihan Akköse, Disiplin Kuruluna ise Seza Yılmaz, M.Duran Özkan, Aziz Görgeç, Fatih Ilıcak ve Yaşar Bayındır getirildiler. 

-Yaman genel kurulun iptal edildiğini açıklamıştı 

22 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilen Mali Genel Kurulda mali tablosu ibra edilmeyen Ahmet Yaman başkanlığındaki Yeni Malatyaspor Yönetimi, 23 Temmuz Pazar günü yapılacak olan Yeni Malatyaspor’un seçimli olağanüstü genel kurulunun iptal edildiğini açıklamıştı.

 Yaman şu açıklamayı yapmıştı, “Bizler yönetim kurulu olarak göreve geldiğimizde kulübümüz Yeni Malatyaspor'un içinde bulunduğu tablo kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir. Görev yaptığımız süre içerisinde yönetim kurulu olarak tek bir derdimiz vardı. Ülkemizin en güzide şehirlerinden biri olan Malatya’mızın en önemli değerlerinden biri Yeni Malatyaspor'u hakkettiği yere ulaştırmak oldu.

Göreve geldiğimizde bizden önceki genel kurulda ibra edilen yaklaşık 400 milyon TL. borç ile devraldık. Aradan geçen zamanda harcadığımız emek, enerji ve para düşünüldüğünde 23.07.2023 tarihinde yaklaşık 30 milyon TL. dönemimize ait olan borcun ibra edilmemesinde bazı çıkar gruplarının üzerimize bilinçli ve sistematik bir şekilde gelip itibarsızlaştırma çabalarına fırsat vermemek amacıyla ve Yeni Malatyaspor’umuzun geleceğini emin olan ellerde tutup görevimizin başında kalma kararı aldık. Buna istinaden 24.07.2023 tarihinde yapılacak olan olağanüstü Genel Kurul Toplantısının iptaline karar verilmiştir. Bilgilerinize. Teşekkür ederiz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar