SON DAKİKA

FETÖ enikleri ve bürokrat müsveddeleri ilişkisi

FETÖ enikleri ve bürokrat müsveddeleri ilişkisi
A- A+

Burhan KARADUMAN 

Devlete 1 kurşun atan ile devletin 1 kuruşunu çalan aynı şerefsiz kanı taşır. Çünkü; her ikisi de aynı ahlaksız mayadan beslenir. 

Terör yolsuzluk kadar, yolsuzlukta terör kadar tehlikelidir.  

***

Yolsuzluklara bulaşmış bir bürokratın normal insanlarla elbette fotoğraf vermesi beklenemez. FETÖ’nün her türlü destek  haberini yapmış, FETÖ’ye yandaşlık ve candaşlık yapmış birileri ile fotoğraf vermesi elbette normal. Çünkü aynı kandan besleniyorlar. Birisi hırsız, diğeri ihanetçi. 

Her şey kayıt altında. 

Bizim de yaptığımız, yaptıklarımız kayıt altında. 

Veremeyecek hesabım yoktur, çünkü ne ihanet edenlerle birlikte olduk, nede hırsızlık yapanlarla kol kola girdik. Ne yanımızda ihanetçiler oldu, ne de hırsızlar yanımızda durabildi.

Elimizdeki kalem, hiçbir dönemde devlete ihanet edenlere alet olmadı. 

30 yıl önce fikrimiz neyse bugünde fikrimiz aynıdır. 

***

Adları hırsızlıkla anılan, yolda yürürken karşıdan gelen herkesin alnında yazılan “hırsızdır” kelimesini çok rahat okuyabildiği sabık bürokrat müsveddelerinin son günlerde 17-25 Aralık ihanet girişimi sonrasında FETÖ’ye destek haberi yapan, FETÖ’ye destek çıkan, FETÖ’nün propagandasını yürütenlerle el ele, kol kola olması onların kanlarının bir gereğidir. 

Ne demiş atalarımız; “Köyün itleri birbirine küs olsalarda kurdu görünce birleşirler”

FETÖ basın organları gibi aynı renk ve mizampajını kopyalayarak “Paralel FETÖ’cülük yayını” yapanları herkes biliyor. 

Bu bir iftira değildir, bu bir öngörüde değildir.

Bu bir kayıtlı gerçektir. 

***

İstanbul’da sözde gazetecilik veya dernekçilik adı altında yaptığı vurgunlar ve dolandırıcılıklar nedeniyle seviyeli hiçbir toplantıya çağrılmayan ve davet edilmeyen, gittikleri toplantılardan da kovulan birileri ile bürokrat müsveddelerinin el ele kol kola alması elbette normal. 

Yolsuzluk ve yolsuzluk üzerinden gayrimenkul zenginleşmesi ile anılan bürokrat müsveddelerinin emlakçılarla görünmesi ve onlara kendilerini pazarlatmaları elbette çok doğal. 

***

Bu bürokrat müsveddelerinin kol kola girdiği ve halen piyasada olan FETÖ enikleri, ellerindeki medya organlarında 17-25 Aralık ihanet girişimi sonrasında FETÖ’nün her türlü propagandasını yaparken, ben FETÖ’nün Malatya yapılanması ihanetlerini çarşaf çarşaf kamuoyuna aktarıyordum.  Aldığım tehdit mesajları adli kayıt altındadır, merak eden gidip baksın. 

Bir elin 5 parmağını geçmeyen gazeteci arkadaşımla FETÖ operasyonlarını gece yarıları Malatya Adliyesinde takip ederken, bu bürokrat müsveddelerinin el ele kol kola olduğu FETÖsever sözde gazeteciler Malatya’dan çoktan tüymüştü. 

Yine bir elin 5 parmağını geçmeyen gazeteci arkadaşımla darbe girişimi davasının her aşamasın takip ederken, bu bürokrat müsveddelerinin el ele, kol kola olduğu FETÖsever sözde gazeteciler ve sözde dernekçiler ortada bile yoktu. 

Bu sözde sabık bürokrat müsveddeleri imzaladıkları kişiye özel belgelerle işte bu FETÖ sever sözde gazetecilerin yakınlarını bile işe aldı. 

Kimlerle  ele el kol kola olduğunu söyle, sana kim olduğunu söylüyeyim. 

Taşı attık bakalım hangi enikler havlayacak ya da ses çıkartacak? 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar