SON DAKİKA

"40 bin öğrenciye karşılıksız burs verildi"

A- A+

Vali Aydın Baruş, Malatya Eğitim Vakfı’nı (MEV) ziyaret ederek yapılan eğitim çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Vakıf Şube Başkanı Naim Kayısıcı ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Aydın Baruş; Malatya ve diğer şehirlerdeki Malatyalı genç öğrenciler için yapılan eğitim yardımlarından dolayı Vakıf Malatya Şube Başkanı Naim Kayısıcı nezdinde tüm vakıf çalışanlarına teşekkür etti.

Malatya Eğitim Vakfı Şube Başkanı Naim Kayısıcı; “Vakfımız 1985 Yılında 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın Onursal başkanlığında kurulmuş olup 2007 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülü ile onurlandırılmıştır. Vakfımızın genel merkezi İstanbul olup Ankara ve Malatya da şubeleri bulunmaktadır. Malatya Şubemizde vakıf kuruluşundan itibaren faaliyetlerine ve Malatya’da okuyan öğrencilere burs vermeye devam etmekte olup MEV olarak toplamda bugüne kadar 40.000 (kırk bin) öğrenciye karşılıksız burs imkanı sağlanmıştır. Vakfımızın İstanbul Şişli de bir kız öğrenci yurdu hizmet vermektedir. Ayrıca Vakıf yönetiminde bulunan hayırsever iş insanları tarafından kuruluşundan bugüne kadar ilimizde ve bir kısmı İstanbul’da olmak üzere 1 Meslek Yüksekokulu, 40 civarında ilkokul ve lise, 4 Anaokulu, İlce Devlet Hastanesi olmak üzere 15 Hastane ve Sağlık Ocağı, 11 Cami yaptırılmış ve MİAD Sevgi Evlerine 4 Evle katkı sunulmuştur." dedi.

Kayısıcı şunları söyledi, "MEV İstanbul Genel Merkezi, Ankara ve Malatya Şubelerinin katkılarıyla 2021-2022 eğitim öğretim yılında 1500 öğrenciye burs verilmektedir. Malatya şubemizin ısınma, telefon demirbaş vb. giderleri hayırseverlerin bağışından kesinlikle karşılanmayıp yönetim kurulumuzun her ay düzenli ödediği bağışlardan karşılanmakta hayırseverlerin ve bursiyerlerin bağışları ise tamamen öğrencilerimize burs olarak verilmektedir. Yine vakfımıza ait gayrimenkul kiraları da öğrencilerimize burs olarak verilmektedir. MEV Yönetimi olarak bugüne kadar siyaset üstü bir konumda bulunan vakfımıza Malatyalı hayırsever vatandaşlarımızın, esnafımızın, sanayicimizin vermiş olduğu katkılar için teşekkür eder, tüm hemşerilerimizi vakfımıza desteğe davet ederek ziyaretlerinizden dolayı şahsım ve Yönetim Kurulu olarak teşekkürlerimi sunarım."

Vali Aydın Baruş ise; “Vakfımızın ilimize yaptığı hizmet çok önemli, eğitime yapılan destek insana yapılan destektir. Halkımızın eğitim kalitesini ne kadar üst seviyelere çıkartırsak sokakta asayiş olaylarını o derecede aşağı çekeriz.1985 yılında kurulan vâkıfın o tarihlerden itibaren kesintisiz burs vermeye devam etmesi hem de basta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerimizde hemşerilerini bir araya getirerek hemşerilik bilinciyle birlikte dayanışma içerisinde bulunmakta bu hizmetlerinin yanında vakfın üyeleri tarafından ilimize okul, sağlık tesisleri, ibadet yerleri kazandırarak çok önemli katkılarda bulunmaları takdire şayandır” dedi.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar