SON DAKİKA

“Amerika'nın taziyesini kabul etmiyoruz”

“Amerika'nın taziyesini kabul etmiyoruz”
A- A+

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen ve 6 kişinin ölümü, 81 kişinin yaralanması ile sonuçlanan bombalı terör saldırısından dolayı Amerika Birleşik Devletlerinin taziyelerini kabul etmediklerini açıklayarak, olayla ilgili olarak yeni detayları kamuoyu ile paylaştı.  

- “Amerikan Büyükelçiliğinin taziye dilemesini kabul etmiyoruz”

İstiklal Caddesi'ndeki alana gelerek, hayatını kaybedenlerin anısına karanfil bırakan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Amerikan Büyükelçiliğinin taziye dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kobani'yi, terör bölgelerini besleyen ve oradan Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz elbette tartışılmalıdır. Biz kimsenin düşmanı değiliz, kimsenin topraklarında gözümüz yok, kimseye kalleşlik yapmıyoruz ama bu kalleşliklere elbette ki tahammül edecek gücümüzün kalmadığını ifade etmek istiyorum."  dedi.

-“Yakalamasaydık bugün Yunanistan'a kaçıracaklardı, olayı tertipleyeni de yakaladık”

Soylu şunları söyledi, “Operasyonlar devam ediyor. Başarılı bir şekilde yapılan operasyonla elbette ki teröristler yakalandı. Eğer yakalamasaydık bugün Yunanistan'a kaçıracaklardı. Onun için nasıl ve ne şekilde koordine edildiğini bildiğimiz, nereden hareketlendiğini bildiğimiz bir terör yapısıyla karşı karşıyayız. PYD'yi orada kim besliyorsa, PKK'ya kim iç istihbarat sağlamaya çalışıyorsa fail odur. Piyonları çok fazla tartışmanın bir anlamı yoktur. 'Ya kattan atın ya kanala atın' diye bir talimatı var, net bir şekilde. Bu konuda teröristi öldürüp tüm networkü ve olayın ardıl sebeplerini çözmemizi engelleyecek bir plan hazırladıkları apaçık ortada. Onunla beraber bu olayı tertipleyen, terör örgütü belki buna üzülecek ama ona 'Öldür' talimatı verdiği kişiyi de yakaladık. Yani esas itibarıyla terör örgütünün tam bağlantısını da burada yakaladık.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar