SON DAKİKA

Ankara Esnaf Çarşısında inceleme yaptılar

Ankara Esnaf Çarşısında inceleme yaptılar
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği  (MESOB Başkanı Şevket Keskin, Genel Sekreter Latif Okyay,  MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Oda Başkanlarıyla birlikte Ankara Esnaf Çarşısında incelemelerde bulundu. 

Ankara Esnaf Çarşısı’nı ziyaret eden Başkan Gürkan, burada esnafın istek ve taleplerini dinledi. Başkan Gürkan, “Asrın felaketi diye tabir ettiğimiz 6 Şubat depremi büyük bir felaket. Bunun yaralarını en kısa ve en süratli bir şekilde sarma ve şehrin çarşısının yapılması noktasında yoğun bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a esnaflara vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Başkanımıza esnafım adına teşekkür ediyorum. Yoğun işleri içerisinde, Ankara Esnaf Çarşısı diye adlandırdığımız yere gelip esnafımızın talep ve isteklerini dinledi. En kısa zaman içerisinde belediye eliyle işler yapılacak. Diğer taraftan da esnafımız kendi işini kendi yapacak. İnşallah en kısa zaman içerisinde bir rapor hazırlayıp başkanımıza sunacağız. İnşallah bu güzel çarşıyı esnafımıza kazandıracağız. Buranın inşasında emeği geçen Ankara Valisi Vasip Şahin’e Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığına, Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, idarecilerimize esnafın huzurunda hepsine çok teşekkür ediyorum. Esnafımız da buranın kıymetini bilmeli 3 aydır, çağrı yapıyoruz ‘gelin ve dükkânınızı açın’ eğer ihtiyacı yoksa da anahtarını bize teslim etsin ve iş yeri bekleyen esnafımıza verelim. Malatya’da Belediyemiz Selahattin Başkanımız ve ekibinin çalıştığı kadar hiçbir yerde başka bir çalışma yoktur. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu. 

-“Deprem sonrası esnafımızın yanında olduk”

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Eski Rus Pazarı diye tabir edilen yere, Ankara Valiliği, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı, Fırat Kalkınma Ajansı ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile bir esnaf çarşısı yapıldığını belirterek, “Ankara Esnaf Çarşısı’ndaki esnaflarımızı ve oda başkanlarımızı ziyaret ettik. Yerinde yaptığımız incelemeler doğrultusunda esnafımızın bizlere sunmuş oldukları eksik ve aksaklıkları ilgili arkadaşlarımız notlarını aldı. Buranın ışıklandırması, suların kışın akar durumda olması, çarşıya girişin kolaylaştırılması ve güvenlik kameralarının konulması noktasında bizlere sorunlarını ilettiler. Bizlerde sorunların çözülmesi noktasında ilgili arkadaşlara gerekli talimatları verdik.  Diğer taraftan vatandaşlarımız büyük bir ekseriyetle iş yeri bulamama noktasında şikâyetlerini mütemadiyen bizlere iletiyorlar. Fakat bizler yapılan konteyner çarşılarına baktığımızda halen bir kısmının boş olduğunu, gelip iş yerlerini açmadığını ve ticari faaliyetlerini yürütmediklerini gördük. Bu konuyla alakalı Valiliğimiz ile yapmış olduğumuz toplantıda bir komisyon kurduk. Kurduğumuz komisyon şu anda çalışmalarını yürütüyor. Komisyona şunu söylemeyi bir borç biliriz, komisyon hızlı bir şekilde boş olan yerlerin tahliyesini ve iptal işlemlerini gerçekleştirip hakikaten iş yapmak isteyen esnafımıza bu imkânı sunmamız lazım diye düşünüyorum. Bu söylemlerimizi ilgili arkadaşlarımız değerlendirmeye alacaklar. En kısa zamanda gerek Belediyemizin yan tarafında bulunan çarşı gerek MATİM İş Merkezi gerek Ankara Esnaf Çarsısı gerek Cumhuriyet Meydanında bulunan esnaf çarşısı gerek tekstil çarşımız gerek ayakkabıcı esnafına yapılan çarşı gerekse de peynirci esnafına tahsis edilen çarşı olsun bütün bu çarşılarda kullanılmayan dükkânlarda boş olan yerler bir an evvel boşaltılacaktır. Ayrıca ilgili oda başkanları ile görüşülüp bu işi yapacak kişilere tahsis edileceğini ilgili arkadaşlara ifade etmek istiyorum. Esnafımızı yakinen görüyoruz ve ziyaret ediyoruz. Esnafımızdan biz ziyadesiyle memnunuz. Onların bu sıkıntılı dönemini en kısa sürede aşacağız. Asrın felaketi diye tabir ettiğimiz 6 Şubat depremi büyük bir felaket. Bunun yaralarını en kısa ve en süratli bir şekilde sarma noktasında şehrin çarşısının yapılması noktasında yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile istişare toplantıları gerçekleştiriyoruz. “ dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar