SON DAKİKA

Anket algısına AK Parti'den tokat gibi yalanlama

Anket algısına AK Parti'den tokat gibi yalanlama
A- A+

BURHAN KARADUMAN 

Malatya’da medeni cesaret gösterip aday adayı olmayan, ancak kendilerini AK Parti içinde vaz geçilmez görerek gizli aday adayı olarak çevrelerine algı yaptıranlara AK Parti Genel Merkezi tarafından tokat gibi yalanlama geldi. AK Parti Genel Merkezi, herhangi bir belediye başkanlığı için isim vererek anket yapmadıklarını duyurdu.

-“Her hangi bir belediye başkanlığı için isim vererek anket yapmadık”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, “Biz, henüz AK PARTİ olarak Türkiye’nin hiç bir yerinde her hangi bir belediye başkanlığı için isim vererek anket yapmadık. AK PARTİ adını kullanarak açık operasyon ve manipülasyon yapan kişilere ve çöp anketlere itibar edilmemesi dileğiyle kamuoyunun bilgisine sunulur…” açıklamasını yaptı.

-Yüzde 10 bile alamıyorlar

Bu arada, Malatya kamuoyuna, medeni cesaret gösterip aday adayı olmayan, ancak AK Parti teşkilatları üzerinde kendilerini vazgeçilmez görenlerin ve kendilerini bu şekilde gösterenlerin yürütmüş oldukları anket algılarına karşı, bazı anket firmaları tarafından yapılan kamuoyu yoklamalarında yüzde 10’u bile bulamadıkları görülüyor. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçilemeyeceğini gösteren rakam ve sonuçlar” yayınlayarak algı yürüten sözde anket firmalarının Malatya’da AK Parti içindeki bazı isimleri başarılı ve en çok tercih edilen isim olarak göstermesi ise dikkat çekiyor. 

-Erdoğan, o hareketleri sevmiyor

Öte yandan, AK Parti teşkilatlarını kendi kişisel hedef ve hırsları için kullananların, kendilerini parti için vazgeçilmez gösterenlerin AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iyi karşılanmadığı ve tasvip etmediği hareketler olduğu da biliniyor. Malatya’da geçmiş dönemde bu şekilde hareket edenler, hiçbir şekilde aday gösterilmemişti ve bu isimlerin büyük çoğunluğu FETÖ ile iltisaklı olan isimler olduğu ortaya çıkmıştı

-Yüzde 1 karşılığı olmayan tabela vakıf ve dernekleri sahada 

Malatya’da özellikle kamuoyu nezdinde yüzde 1’lik bile karşılığa olmayan, deprem sürecinde bir tane çadır bile getirip kurmayan, bir tas sıcak çorba dağıtmayan sözde vakıf ve derneklerin veya şubelerinin siyasette varlıklarını hissettirmek adına AK Parti üzerinden kendi adamlarını aday göstermek için yoğun bir algı yürüttükleri biliniyor. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar