SON DAKİKA

Avukatlardan KDV tepkisi

Avukatlardan KDV tepkisi
A- A+

Malatya Barosu Başkanı Onur Demez yaptığı açıklamada, KDV oranlarının, harç ve vergilerin artırılmasına ilişkin değişikliğe tepki göstererek, “Bu değişiklik avukatların gelirlerinin düşürülmesi, adalete erişimin engellenmesi anlamına gelmektedir” diyerek yargı yoluna gideceklerini bildirdi.

Malatya Barosu Başkanı Onur Demez’in açıklaması şu şekilde; “07.07.2023 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararları ile KDV oranlarının, harç ve vergilerin artırılmasına ilişkin değişikliğe gidilmiştir. Demokratik bir toplumun sosyal hukuk devletinin gereklerine uygun olmayan ve meşru amaçla orantılı olmayan bir şekilde müdahale durumu söz konusudur. 

Bu değişiklik avukatların gelirlerinin düşürülmesi, adalete erişimin engellenmesi anlamına gelmektedir. Günümüz ekonomik koşullarının geldiği noktada, orantısız zamların altında biz avukatlar dahil tüm emekçiler ezilmektedir. 

Malatya Barosu olarak, avukatın itibarsızlaştırılmasına ve yoksullaştırılmasına yönelik düzenlemelere karşı mücadeleye devam edeceğimizi ve anılan kararların iptali için yargı yoluna başvuracağımızı meslektaşlarımıza ve tüm kamuoyuna duyururuz.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar