SON DAKİKA

Bakan Güler'den Malatya Milletvekiline çamaşır makinesi yanıtı

Bakan Güler'den  Malatya Milletvekiline çamaşır makinesi yanıtı
A- A+

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna katılan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler,  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,’nın  S-400 için “Niye kullanmıyorsunuz” sorusuna “Nereye kullanacağız, bu çamaşır makinası mı?" cevabını verdi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TBMM Plan ve bütçe Komisyonunda bakanlığının bütçesi ile ilgili görüşmelere katıldı.

-“Gideceksin oraya, diyeceksin ki: “Sabah 5.34’te sizi buradan kim kurtardı?”

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba arasında 2. Ordu Karargahının karşısındaki Hakimbey apartmanında enkaz kurtarmaya katılan askerlerle ilgili tartışmada yaşandı.

Tartışma Plan ve Bütçe Komisyonu Tutanağına şu şekilde geçti; 

VELİ AĞBABA (Malatya) – Sayın Bakan, ben Malatya’daydım, vallahi, 2’nci Orduya da gittim “Asker yok, sizden asker rica ediyoruz." dedik, biz görmedik yani.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI YAŞAR GÜLER – Veli Bey, tam ordu karargâhının karşısında yıkılan 2 tane apartman var. Lütfen, o Ali Bey Apartmanı’na git.

VELİ AĞBABA (Malatya) – Hâkim Bey Apartmanı.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI YAŞAR GÜLER – Neyse, gideceksin oraya, diyeceksin ki: “Sabah 5.34’te sizi buradan kim kurtardı?”

VELİ AĞBABA (Malatya) – Ya, bir hafta sonra çıktılar enkazdan.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI YAŞAR GÜLER – Bak, kardeşim, sen ölülerden bahsediyorsun. Bir hafta sonraya kimse kalmadı, öyle bir şey yok.

VELİ AĞBABA (Malatya) – Ya, ben sabah gözümle gördüm.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI YAŞAR GÜLER – Arkadaşlar, arzu edenler burada...

VELİ AĞBABA (Malatya) – Yok öyle bir şey ya!

-Ağbaba, ‘Niye kullanmıyorsunuz” dedi.  Bakan, “Bu çamaşır makinesimi” cevabını verdi

Ağbaba ile Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler arasında yaşanan S-400 ile ilgili tartışma ise tutanağa şu şekilde geçti

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI YAŞAR GÜLER –  S-400’ler... Değerli vekillerim, bir defa, şundan emin olunuz: Bizler 7/24, üç yüz altmış beş gün bu memleketin güvenliği için çalışıyoruz. S-400'ü alıp biz bir fabrikanın köşesine teslim edemeyiz, böyle bir şey yok. Asla yok. S-400’e ihtiyaç duyduğumuz anda düğmeye bastığımızda da merak edenlerin hepsi görür ne olduğunu.

VELİ AĞBABA (Malatya) – Niye kullanmıyorsunuz?

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI YAŞAR GÜLER – Nereye kullanacağız? Bu çamaşır makinesi mi? Arkadaşlar, bakın, lütfen, anlayıp anlamadığınız her konuda bir fikir yürütmek zorunda değilsiniz.

VELİ AĞBABA (Malatya) – Sizin kadar anlamıyorum ama siyaseti sizden iyi anlarım

-“Biliyorsunuz, bu İsrail'i korumaya yönelik olarak kurulan bir kalkan”

Komisyonda konuşan Malatya Milletvekili Ağbaba, Kürecik Üssü ile ilgili olarak ise şunları söyledi, “Şimdi, bir mesele var, bizim milletvekili olunca kucağımızda bulduğumuz, yıllarca mücadele ettiğimiz, benim kendi ilimde yani Malatya'daki Kürecik füze kalkanı. Biliyorsunuz, bu İsrail'i korumaya yönelik olarak kurulan bir kalkan. Bu füze kalkanına bir Malatya Milletvekili olarak defalarca girmeye çalıştım, Millî Savunma Bakanlığına yazı yazdım, Dışişleri Bakanlığına yazı yazdım. Gelen cevaplardan birinde “Bizim yetkimiz yok.” dediler. Ta Pentagon’a yazı yazdım girebilmek için. Hâlâ o üsse girebilmiş değiliz. Burada bu, tabii, aslında Kürecik füze üssü bir samimiyet göstergesi. Nerenin samimiyet göstergesi? İsrail'e karşı Filistin'in yanındaysak bir samimiyet göstergesi. Eğer Hükûmet yiğitse… Mecliste kolayı yasaklamakla, Mecliste neskafeyi yasaklamakla ya da Starbucks'ın önünde eylem yapmakla İsrail'e tavır konulmuyor. Yine, tebrik ederim Sayın Başkan, değerli AK PARTİ milletvekilleri, yeni, yaratıcı eylemler ortaya koyuyorsunuz. İsrail de sizden çok korkuyor, İsrail’in paçaları tutuşmuş, acayip korkuyor. Starbucks'ın önünde kahve döküyorsunuz ya, sizleri kutluyoruz. Hele bu Mecliste neskafe ile kolayı yasaklıyorsunuz ya; şimdi, İsrail'in, Netanyahu’nun dizleri titriyor sayenizde. Bu yaratıcı eylemlerinizden dolayı da teşekkür ediyorum, kutluyorum.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Yazıhanlı (8 ay önce)
    Yazıhan Belediyesine aday istiyoruz İhsan Akın Beyi Hadi Bismillah de başla Seninleyiz.....
    0
    0
    Yanıtla
Çok okunanlar