SON DAKİKA

“Battalgazi'de 400 sosyal konutun temellerini atacağız”

“Battalgazi'de 400 sosyal konutun temellerini atacağız”
A- A+

 Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 24 Ocak 2020 Elazığ depreminin ardından  riskli alan ilan edilen Şehit Fevzi Mahallesi'nde bulunan 110 dönümlük alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmasının tamamlandığı konutlardaki vatandaşları ziyaret ederek, “Önümüzdeki günlerde iki yerde yaklaşık 400 sosyal konutun temellerini atacağız. Birinci yer Şehit Fevzi’nin devamı, ikinci yer ise İnderesi’nde. Biz belediye olarak üstümüze düşeni yapacağız.” dedi.

Battalgazi Belediyesi’nin girişimleri ile TOKİ tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm kapsamında planlanan 679 konut, 18 dükkan, çekilen kuralar sonrasında hak sahiplerine teslim edildi. Yeni, sağlık ve depreme dayanıklı evlerine yerleşen ev sahiplerinin ilk misafiri de Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder oldu. Ev sahiplerinin çay ikramına katılan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, kentsel dönüşümün bir zorunluluk olduğunu, Şehit Fevzi Mahallesinin dönüşümlere örnek bir model olduğunu söyledi. 

- “İlk Etapta Dönüşüme Yanaşmayan Ev Sahipleri Şimdi İyi Ki Yaptınız Diyorlar”

Başkan Güder, “Şehit Fevzi mahallemizde yapılan konutlarda ikamet eden, anahtarlarını alıp evlerine yerleşen vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Gerçekten evlere baktığımızda ferah yaşanabilir yaşam standartlarının yüksek olduğu konutlar yapıldı. En başta insanlar kentsel dönüşümün ve bu evlerin yapılmasına yanaşmıyorlardı. Bugün evlerine taşındıklarında kendilerinin de buna inanmadıklarını kendileri için bir hayal olduğunu ifade ediyorlardı. Yerel yöneticilerin, hükümetlerin görevi özellikle bulunmuş olduğunuz yerdeki insanların yaşam standartlarını yükseltmek. Buradaki önceliğimiz kerpiçten derme çatma evlerdi. İyi ki biz 6 Şubat depreminden önce yıkmışız. Belki de buradaki birçok insanımızın canına mal olacaktı.  Ama yapmış olduğumuz bu çalışmalar neticesinde 679 konutumuz burada var. Peyderpey vatandaşlarımız buraya taşındı.” dedi.

-“İki yerde yaklaşık 400 sosyal konutun temellerini atacağız”

Güder, “Artık insanlarımız kentsel dönüşüm için bize müracaat etmeye başladılar. Nasip olursa önümüzdeki dönem tek parolamız var; kentsel dönüşüm ve gençlik. Özellikle belediye olarak gençliğimiz için neler yapabiliriz, buna yoğunlaşacağız. Altyapılarımızı, bütçelerimizi oluşturduk. En az 10-20 mahallede kentsel dönüşümü başlatıp vatandaşımızın bu ihtiyacını karşılayacağız. Önümüzdeki günlerde iki yerde yaklaşık 400 sosyal konutun temellerini atacağız. Birinci yer Şehit Fevzi’nin devamı, ikinci yer ise İnderesi’nde. Biz belediye olarak üstümüze düşeni yapacağız.” ifadelerine yer verdi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar