SON DAKİKA

Belediye Meclis Üyesi Genel Müdür Yapılmayacak!..

Belediye Meclis Üyesi Genel Müdür Yapılmayacak!..
A- A+

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit “Bizim herhangi bir Belediye Meclis Üyesini, İŞGEM’de, orada burada genel müdür, genel müdür yardımcısı yapma gibi bir niyetimiz yoktur. Bunu etik bulmuyoruz. Profesyoneller yönetecek ve biz hesap soracağız onlardan.” dedi.

Prof. Dr. Geçit, “Yeşilyurt Belediyesinde asla şaibe olan hiç bir olay yaşanmayacak, buna müsaade etmeyeceğiz. Benim kişiliğimi bilenler bilir, halka dönük yüzüm yumuşaktır, ama benim yönettiğim kurumlarda da otoriteye zaafımın olmadığını herkes çok iyi bilir” sözlerini de kaydetti. 

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, ERTV’de yayınlanan Ermeydanı Programına katılarak, burada gündeme ve seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

-“Gelir gelmez yerinde dönüşüm projelerini hızlandıracağız”

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Yerinde dönüşüm projelerini gelir gelmez hızlandıracağız. Biz gelir gelmez optimal bir süre vereceğiz. O sürede çıkmayan projelerin hesabını soracağız.” dedi. 

Geçit, “Güçlendirme Projeleri iyi hazırlanmazsa, denetleyende tam denetlemezse tam amacına ulaşılmaz.” diyerek denetimlerde taviz vermeyeceklerini kaydetti. 

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, Yeşil Topsöğüt Konakları için yerinde dönüşüm kararı çıkması durumunda, vatandaşa verilecek olan hibe ve krediden sonra ortaya çıkacak olan maliyetin yarısını Yeşilyurt Belediyesi olarak karşılayacaklarını ve vatandaşı mağdur etmeyeceklerini açıkladı. 

İlhan Geçit, Yeşil Topsöğüt Konakları müteahhidi ile ilgili olarak da hukuk yoluna gideceklerini ve belediyenin zararını tahsil edeceklerini kaydetti. 

-“Allah’tan o dönemde kule vinçler 14 katın üzerine çıkmıyormuş. Olsaymış belki 20 kat yapaklardı”

Prof. Dr. İlhan Geçit, “Bostanbaşı bölgesinin 2010 yılında 8 katlı imar kararı var. Dönemin yetkilileri bir proje değişikliğine gidiyorlar. Çok katlı yapı yapabilirsiniz. Ama zemin iyileştirmesi yaparak bunu yapabilirsiniz. Bostanbaşı ve Yakınca özellikle yüzyıllar boyunca Beydağ’ında sellerin, kar sularının etkisiyle orada 10 metrelik bir alüvyonluk zemin var. Siz 7. metrede temel atarsanız, geçmiş olsun. Mutlaka o alüvyonluk zemini geçip sağlam zemini bulmak gerekiyor. Bostanbaşı’nda ilk yanlış adım 2010’da atılıyor. O zaman Malatya büyükşehir değil. O günkü belediye başkanlarımız konularının uzmanı değildi, ama sonuçta bu imarları, şehir planlarını çizen mühendislerde var. Kim bu zemin iyileştirmesini önermeden bu katı serbest bıraktı? Belediye başkanlarını farz edin idarecilik tecrübeleri yok, bilmiyorlar. Ama sonuçta bu planları çizen şehir plancıları ve mimarları var.  Allah’tan o dönemde kule vinçler 14 katın üzerine çıkmıyormuş. Olsaymış belki 20 kat yapaklardı. Bunu ben mühendislerde soruyorum. TOKİ’nin Beydağı ve Yamaç mahallerinde 14 kat binaları var, ama depremde bir şey olmadı, çift kat bodrumları var” şeklinde konuştu.

-“İŞGEM’de çok hantal bir yapı olduğunu görüyorum. Gelir gelmez orayı sadeleştireceğiz”

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, belediye şirketlerinde hiçbir belediye meclis üyesini yönetici olarak atamayacaklarını da belirterek şöyle konuştu, “Yeşilyurt Belediyesi’nin bir İŞGEM’i var. Faaliyet alanları çok geniş. Biz geldiğimizde oraya bir çeki düzen vereceğiz. Orayı belki parçalara bölüm küçülteceğiz. Yapı büyüdükçe yönetilmesi zorlaşır. Ben cerrahım, bir cerrah her alanda ameliyat yaptığı zaman başarısı düşer. Bir alanda kendine dönük ameliyatlar yaptığında başarısı yükselir. İŞGEM’de çok hantal bir yapı olduğunu görüyorum. Gelir gelmez orayı sadeleştireceğiz. Orayı profesyoneller yönetecek.  Belediye Meclis üyelerinin oraları yönetmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu durumu belediye meclis üyesi listesini oluştururken de arkadaşlara söyledik. Bizim herhangi bir Belediye Meclis Üyesini, İŞGEM’de, orada burada genel müdür, genel müdür yardımcısı yapma gibi bir niyetimiz yoktur. Bunu etik bulmuyoruz. Profesyoneller yönetecek ve biz hesap soracağız onlardan. Buna dikkat edeceğiz, İnşallah bunu yapacağız da.”

-“Yeşilyurt Belediyesinde asla şaibe olan hiçbir olay yaşanmayacak”

“Belediyeleri dar bir zümrenin temsil edildiği bir belediye yapmayacağız” diyen Prof. Dr. İlhan Geçit şunları kaydetti, “Şuna çok dikkat edeceğiz; şeffaf bir belediyecilik, hesap verebilir bir belediyecilik, erişebilir bir belediyecilik yapacağız. Biz buna azami dikkat edeceğiz. Malatya’mıza şu konuda teminat verebilirim; Yeşilyurt Belediyesinde asla şaibe olan hiçbir olay yaşanmayacak, buna müsaade etmeyeceğiz. Benim kişiliğimi bilenler bilir, halka dönük yüzüm yumuşaktır, ama benim yönettiğim kurumlarda da otoriteye zaafımın olmadığını herkes çok iyi bilir, bu konuda taviz vermeyeceğimi de herkes çok iyi bilir. Biz halkın yararına olmayan hiçbir projenin oradan geçmesine müsaade etmeyeceğiz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar