SON DAKİKA

“Ben bilirim değil, birlikte biliriz, birlikte güçlüyüz”

“Ben bilirim değil, birlikte biliriz, birlikte güçlüyüz”
A- A+
Reklam

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında, “Şehrimizde ilgili  tüm alanlarda seferberlik ilan ediyoruz. Bugün seçim için kollarımızı sıvarken 1 Nisan'dan itibaren yapacağımız işin içinde daha önceden hazırlıklarımıza başladığımızı bilmenizi isteriz. Seferberlik ilanımız sadece belediyemiz ile sınırlı değildir. Birlikte yol yürüyeceğiz. Üniversitelerimiz, kamu kurumlarımız, Odalarımız, STK’larımız, Muhtarlarımız, tüm hemşehrilerimizle, ben bilirim değil, birlikte biliriz, birlikte güçlüyüz şiarıyla, istişare özveriyle, hiç kimseyi ayırmadan, hep birlikte Malatya'mızı ihya edeceğiz” dedi.

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, kente gelerek, Beydağı Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. 

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, “Her hayrın başı bismillah. Önce deprem umutların yeşertmesi için bismillah. Sonra asrın felaketini yaşamış Malatya’mızın her alanda, her anlamda inşası için bismillah. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ve siz değerli hemşehrilerimizin gönülden istediği ile bugün size hizmet etmek için Malatya'da AK bir geleceği inşa etmek için aday göstermiş bulunmaktayım. Bugün burada AK Parti ana kadememiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, mahalle teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız ve Cumhur İttifakı Milli Hareket Partisi teşkilatımız ile yola devam etmek için karşınızdayım. Var gücümüzle hep birlikte kadim şehrimiz Malatya için seferber olacağız. Ne kadar büyük bir sorumluluk altına girdiğimi biliyorum. 6 Şubat’ta yetirdiğimiz canlarımızın yerini hiçbir şey dolduramaz. Depremde yaralanan kardeşlerimizin yaraları bir anda iyileşemez. 6 Şubat’ta, kış günü karın altında, ayazda, , sokakta kalan hemşehrilerimin yaşadığı anlık umutsuzluğu da biliyorum,  Ta ki devletimizin ve seksen beş milyonun yardımı ulaşıncaya kadar. Depremin ilk günlerinde vefat eden akrabalarımı Arapgir’de  defnederken de dostlarımın Malatya'da cenazelerine katıldığımda da yüreğimdeki hüzne devletimizin ve milletimizin büyüklüğü ümit olmuştur.” İfadelerini kaydetti.

-“ Ayağımıza sürekli şantiye çamuru değecek”

Er konuşmasını şöyle sürdürdü, “Önceliğimiz konut üretimini takip etmek, katkı sağlamak ve hızlandırmak olduğunu altını çizmek isterim. Şimdiden bu işler için kolları sıvayıp Bismillah dedik. Gayretimiz daha da yoğun bir şekilde devam edecek. Depremden sonra başka şehirlere göç etmek zorunda kalan Malatyalı hemşehrilerimizin geri dönmesi için hangi adımları atmamız gerektiğini gayet iyi biliyoruz. Bütün bu çalışmalarımızı yürütürken size özellikle söz vermek isterim ki, hep sahada olacağız. Ayağımıza sürekli şantiye çamuru değecek. Tüm işleri özenle etkin ve verimli bir şekilde yürüteceğiz. İstanbul'da Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı dönemindeki kadrolarından yer alan bir kardeşiniz olarak aynı ruh ve heyecanla şehrin kalkınması için gece gündüz çalışacağız. TOKİ Başkan Yardımcılığı görevinde bulunurken kazandığım tecrübelerimle depreme dayanıklı ve güvenli bir şehir inşa edeceğiz. Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri iken ilçe ilçe, belde belde, mahalle mahalle şehrimize hizmet etme imkanı bulmuştum. Biz Malatya’mızı, Malatya'mız da bizi çok iyi biliyor.”

-“Şehrimizi ihya ederken, neslimizi ihmal etmeyeceğiz”

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, “Yeniden yerel kalkınma hamlesini başlatarak, Ak belediyecilik anlayışımızı zirveye taşıyacağız. Altyapıda, üstyapıda, kültürde, sanatta, ekonomide, sağlıkta her alanda şehrimizin kalkınması ı için gece gündüz demeden çalışacağız. Şehrimizin değerlerine sahip çıkacak, dünya markası olan kayısımızın hak ettiği değeri bulmasını sağlayacağız. Bilge Şehri imâr ederken nesli ihyâ etmeyi ihmal ederseniz, ihmâl ettiğiniz nesil imâr ettiğiniz şehri tahrip eder..’  Bu bağlamda başta çocuklarımızın ve gençlerimiz olmak üzere gelecek neslin ihyası için, ahlak, disiplin, çalışkanlık, dürüstlük, fedakarlık, sevgi saygıyla ilkeleri üzerinde hem belediye hem de ilgili kamu kurumları ile paydaş olarak elimizi değil yüreğimizi taşın altına koyacağız. Battalgazi’nin torunlarının, Sadreddin Konevî’nin gönüldaşlarının, Niyazi Mısri sevenlerinin, hemşehrim Fethi Gemihlioğlu’nun dostluğu ile yoğrulanların aynı gelenek ile aynı hamur ile var olması için emek vereceğiz. Nesli ihya ederken yeni Özallar, yeni Eşref Bitlis, yeni Asım Orhan Bartular, yeni Eflatun Cem Güney’ler, yeni Udi Nevrez’ler çıkmasına elbette zemin hazırlayacağız.” İfadelerini kaydetti.

-“Şehrimizde ilgili tüm alanlarda seferberlik ilan ediyoruz”

Er konuşmasını şu şekilde tamamladı, “Malatya için kalkınma vakti, Malatya için diriliş vakti.  Bu yolda yürürken enerjinizi gereksiz tartışmalara harcamayacağız. Enerjimizi sadece şehrimizin kalkınması için harcayacağız. Sefer bizden, zafer Allah'tan. Bugünden tezi yok. Şehrimizde ilgili  tüm alanlarda seferberlik ilan ediyoruz. Bugün seçim için kollarımızı sıvarken 1 Nisan'dan itibaren yapacağımız işin içinde daha önceden hazırlıklarımıza başladığımızı bilmenizi isteriz. Seferberlik ilanımız sadece belediyemiz ile sınırlı değildir. Birlikte yol yürüyeceğiz. Üniversitelerimiz, kamu kurumlarımız, Odalarımız, STK’larımız, Muhtarlarımız, tüm hemşehrilerimizle, ben bilirim değil, birlikte biliriz, birlikte güçlüyüz şiarıyla, istişare özveriyle, hiç kimseyi ayırmadan, hep birlikte Malatya'mızı ihya edeceğiz. Sizlerin desteğiyle inşallah iş başına geldiğimizde kısa sürede hızla yol alacağımıza gönülden inanıyorum.  Bana AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı tevdi eden Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı arz ediyorum. Bu yolda yürüyeceğimiz Cumhur İttifakı teşkilatımıza, milletvekillerimize, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza verecekleri desteklerden dolayı şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Hep birlikte yapacağımız çok işimiz var. Gün birlik ve beraberlik günü.”

Sami Er, 3-4 gündür yaşadığı telefon trafiği yoğunluğundan dolayı  cevap veremediği vatandaşlardan da özür diledi.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • kadir (1 ay önce)
    Selahattin başkanın ankaradaki yüreksiz boş adamı şimdi ne yapıyor?
    0
    0
    Yanıtla
Reklam
Çok okunanlar