SON DAKİKA

“Beyaz Saray ile İskele arasına yol yapılıyor”

“Beyaz Saray ile İskele arasına yol yapılıyor”
A- A+

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Büyükşehir Belediyemiz ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Beyaz Saray ile Baskil İskelesi arasında kalan yolun yapılması ve ulaşıma açılması noktasında 5 milyonluk bir bütçe ayrıldı.” dedi.

 

 

Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesi üzerindeki 15 dekarlık alan üzerinde oluşturularak ekonomiye kazandırılan Özel Sera alanı, Çim Rulo Tesisleri, Gül Bahçesi Proje alanını, Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya Tesisleri A.Ş (MORMAŞ) ve ilçedeki bazı yatırım alanlarını inceledi.

 

Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, “Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün takdire şayan çalışmalarını Başkanımız Osman Güder ile birlikte gezdik. İlçenin fidan ve gül ihtiyacı çok rahat bir şekilde buradan karşılanabilir. Sadece Battalgazi değil, diğer ilçelerinde ihtiyacı buradan karşılanabilir. Diğer belediyeler bu çalışmaları örnek almalıdır. Bu tür faaliyetlerde bulunmak isteyen belediyeler olursa eğer, bizler her türlü desteği vermeye hazırız. Karakaya sahil göletinin bulunduğu alanı da gördük ve molozlar yığılıydı. İnsanların rahatsız olduğu bir görüntü ile karşılaştık. Başkanımız Osman Güder’in burayla alakalı çok güzel projeleri ve düşünceleri var. Elazığ Orman Müdürlüğü olarak her türlü desteği vermeye hazırız. İspendere Şifalı İçmeleri’ndeki ağaçlandırma çalışmalarının devamını başkanımız talep etti. Orayla alakalı mülkiyet sorunu olduğunu ama çözüm çalışmalarımızın olacağını belirtmek istiyorum. Gül bahçesi projesi çok farklı bir proje. Son halini harita üzerinde gördüm ve insanların rahat zaman geçireceği bir mekan inşa ediliyor. Hepsi birbirinden başarılı çalışma. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’i tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

“KARAKAYA BARAJ GÖLETİNDEKİ ÇALIŞMALARIMIZA KISA SÜREDE BAŞLAYACAĞIZ”

Karakaya Baraj Göletinin ıslahına büyük önem verdiklerini aktaran Battalgazi Belediye Başkanı Osman  Güder, “Müdürümüz ile Karakaya Baraj göleti alanında incelemelerde bulunduk. Uzun yıllardır Malatya’mızın ciddi problemlerinden bir tanesi Karakaya Baraj Göletinin etrafında bugüne kadar herhangi bir ıslah çalışması yapılmamasıydı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretimizde Tarım ve Orman Bakanımız ile yaptığımız uzun görüşmede Karakaya Baraj göletinin olduğu bölgede bir çalışma yapmak istediğimizi kendilerine ilettik. Bakanımızda bizlere yardımcı olacaklarını ifade ettiler. Şuanda müdürümüz ile alanı gördük. Büyükşehir Belediyemiz ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Beyaz Saray ile Baskil İskelesi arasında kalan yolun yapılması ve ulaşıma açılması noktasında 5 milyonluk bir bütçe ayrıldı. Elazığ Hazar Gölünün etrafında vatandaşlarımız nasıl istifade edebiliyorlarsa, bizim vatandaşlarımızda yapacağımız çalışmalarla Karakaya Baraj göletinden öyle yararlanacak. Battalgazi Belediyesi olarak gemilerle gezi seferleri, suyun etrafında mesire alanları, yürüyüş alanlarını buraya kazandıracağız. Bu çalışmayı önemsiyoruz. Kısa sürede başlamayı hedefliyoruz” dedi. (KURUM BÜLTENİ)

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar