SON DAKİKA

Büyükşehir 100 etkinlik planladı

Büyükşehir 100 etkinlik planladı
A- A+

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Resim Çalıştayı devam ediyor. 

Milli Mücadelenin köklü hatırasını yaşatmak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. yılı Malatya’da 100 etkinlik programıyla kutlanıyor. Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde (MABESEM) düzenlenen Resim Çalıştayı’nda ortaya çıkan eserler 28 Ekim Cumartesi günü Millet Bahçesi’nde sergilenecek. 

Resim Çalıştayı ve düzenlenen bazı etkinlikler hakkında bilgiler aktaran Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Murat Kılıç, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve kurum müdürlüklerimiz ile beraber yaklaşık 100 etkinlik planladık. Bu etkinliklerden bir tanesi de düzenlediğimiz Resim Çalıştayı’dır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yürüttüğümüz Resim Çalıştayı’nda 17 öğretmenimiz görev almaktadır. Resim Çalıştayı’nda ortaya çıkan eserlerimizi de 28 Ekim Cumartesi günü akşam saatlerinde Millet Bahçesi’nde sergileyeceğiz. Daha sonra resimlerimizi Malatyapark’ta sergileyeceğiz. 

Büyükşehir Belediyesi olarak konteyner kentlerde ve şehrin genelinde gezi otobüsümüzde kahramanlık türküleri çalıyoruz. Bu etkinliklerin akabinde mehteran gösterisi, 2. Ordu Komutanlığımız Bandosu ile beraber etkinlikler yapacağız. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile halk oyunları gösterisi yapacağız. Semt konaklarımızda ve diğer tesislerimizde çocuklarımızla birlikte şiir etkinlikleri, yarışmalar ve oyunlar düzenliyoruz. Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Politikalar İl Müdürlüğü ve Kültür Turizm İl Müdürlüğümüz ile Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanemizde 100. Yıl temalı resim sergileri, el sanatları alanlarında da etkinlikler düzenliyoruz. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüyle beraber spor etkinlikleri de düzenliyoruz. Kamu spor oyunları adı altında belli branşlarda devam eden yarışma ve turnuvalar var. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 100. Yılında da düzenlenen yarışmalarımız için ödül töreni yapılacak” dedi. 

Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Cengiz Göğebakan ise, “Öncelikle Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel bu tarz etkinliklerde yer almak benim açımdan çok mutluluk verici. Bizlere bu imkânı sağlayanlara teşekkür ederim. Alanım heykelcilik olduğu için bu alanda bir çalışma yapmak istedim. Cumhuriyetimizin kurulmasında katkısı bulunan Atatürk ve silah arkadaşlarından İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir’in üç boyutlu çalışmasını yaparak, çalıştaya katkı sağlamak istedim. Tabii çalışmam belli bir aşamada birkaç aşama sonra tamamlanacak” şeklinde konuştu. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar