SON DAKİKA

“Büyükşehir Belediyesi piyasaya 5 kuruş borcu olmayan belediyedir”

“Büyükşehir Belediyesi piyasaya 5 kuruş borcu olmayan belediyedir”
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya Büyükşehir Belediyesi piyasaya 5 kuruş borcu olmayan belediyedir. Bu bir tesadüf değildir. Bu yönetimin anlayışının getirdiği bir sonuçtur” açıklamasını yaptı. 

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi III. Birleşimi 10 Kasım 2023 Cuma günü saat 15.00’te Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığı’nda Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. 

Belediye Meclis toplantısında konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Meclis Toplantısına katılmadan evvel bir okulun protokolünü yaptık.  ‘Belediyenin okulla ne akalası var diyeceksiniz?’ İstanbul’da bir iş insanı dostumuzu çağırdık. Geldi arsayı aldı, yerini Milli Eğitime teslim etti. Okulu yapacak. Sadece belediye hizmetleriyle yetinmedik. Türkiye’deki ilk Özel Harekât Merkezi yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak oranın altyapısını yapıp teslim ettik. Orada yapılan altyapı, poligonlar, çevre düzenlemeleri Özel Hareket Merkezi binasının kaç katı maliyetinde? O nedenle şehrimizi geriye çekmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Şehri aşağıya çekmek, şehre negatif enerji yüklemek şehrimize bir yarar getirmez. Bizim tek derdimiz şehrimizi mazisine layık istikbaline hazırlamaktır. Malatya Büyükşehir Belediyesi piyasaya 5 kuruş borcu olmayan belediyedir. Bu bir tesadüf değildir. Bu yönetimin anlayışının getirdiği bir sonuçtur.” dedi.  

Gürkan, “Bu şehir yeniden ayağa kalkacak. Kimsenin bu konuda tereddüttü olmasın. Niyetimizi halisane tutacağız. Bizim sorumluluğumuz ferdi manada bir sorumluluk değil aynı zamanda toplumsal anlamda sorumluluğumuzun bilinci ve idraki ile hareket etmek zorundayız. Bu şehir ayağa kalktığı zaman Güney ve Kuzey Kuşak Yolunun, Anayurt Bulvarının, Danişment Gazi Bulvarının, Alp Er Tunga Bulvarının ne kadar önemli olduğunu çok daha berrak bir şekilde herkes anlayacak. Parkların, Kültür Merkezlerinin, Spor Salonlarının ne kadar önemli olduğunu deprem döneminde anladık” şeklinde açıklamalarında bulundu.

Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantılarının IV. Birleşiminin ise 13 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar