SON DAKİKA

Çalık araya girerek laf attı, “Navigasyonla buluyorsun mahalleleri, navigasyonla” cevabını aldı

Çalık araya girerek laf attı, “Navigasyonla buluyorsun mahalleleri, navigasyonla” cevabını aldı
A- A+

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Genel Kurulu’ndaki 2023 yılı bütçe görüşmelerinde CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’a laf atarak sözlü tartışmaya giren AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Siz önce bir Malatya’ya gidin”, “Hayalet vekilliği var sana.” ve “Navigasyonla buluyorsun mahalleleri, navigasyonla.” Sözlerinin muhatabı oldu.  Öte yandan TBMM Genel Kurulu’nda 8 yıl önce vefat eden Malatya eski milletvekili Mevlit Aslanoğlu, renk kattığı bütçe görüşmelerinde unutulmayarak anıldı. 

-Genel kurulda Aslanoğlu hatırlatması ve anması

6 Mayıs 2014’te İstanbul Milletvekili iken vefat eden, Malatya eski milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, milletvekilliği döneminde renkli eylem ve farklı çıkışları ile renk kattığı genel kuruldaki bütçe görüşmelerinde unutulmadı. Her bütçe görüşmelerinde komisyon ve genel kuruldaki çıkışları ve eylemler ile bilinen, ancak iktidar tarafından da bu eylemleri saygıyla karşılanan Aslanoğlu için AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, “Üslubuyla, nezaketiyle, adamlığıyla bir örnekti ve hâlâ yeri geldiğinde özlüyoruz, anıyoruz kendisini” dedi.

12 Aralık 2022 tarihli  TBMM Genel Kurulu’ndaki oturumunda CHP’li milletvekillerinin eleştiri ve laf atmalarına karşılık AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, “Bakınız, sevdiğim bir büyüğümüzün şöyle bir ifadesi var: “Bazı insanlar yokluğunda özlenir, bazı insanlar yokluğunda özlenir.” CHP’li arkadaşlarımız hatırlar, Malatya Vekilimiz Mevlüt Aslanoğlu vardı, rahmetli oldu; üslubuyla, nezaketiyle, adamlığıyla bir örnekti ve hâlâ yeri geldiğinde özlüyoruz, anıyoruz kendisini.” İfadelerini kaydetti. Turan’ın sözlerine AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise “Allah rahmet eylesin.” dedi.

-Çalık araya girerek laf attı, ama…

TBM Genel Kurulu’ndaki 2023 yılı bütçe görüşmeleri esnasında AK Partili milletvekilleri ile laf atma ve sözlü tartışma yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’a  tartışmanın arasına girerek  cevap verip laf atan  AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık beklemediği cevap ve ifadelerle karşılaştı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Çalık’a önce “Siz önce bir Malatya’ya gidin” şeklinde cevap verip, sonunda Çalık için “Navigasyonla buluyorsun mahalleleri, navigasyonla” ifadelerini kullandı. 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık arasındaki sözlü tartışma TBMM Genel Kurulu’nun 13 Aralık 2022 tarihli oturum tutanağına şu şekilde yansıdı:

ALİ MAHİR BAŞARIR (Devamla) – Bu halk ona son bir şans vermeyecek, vermeyecek, vermeyecek. (CHP sıralarından “Bravo” sesleri, alkışlar)

OSMAN BOYRAZ (İstanbul) – Hadi oradan!

İSHAK GAZEL (Kütahya) – Size hiç şans vermeyecek, sen hiç merak etme; size hiç şans vermeyecek.

OSMAN BOYRAZ (İstanbul) – Anca gidersin, anca.

ALİ MAHİR BAŞARIR (Devamla) – Buyurun, burada konuşun.

ÖZNUR ÇALIK (Malatya) – Bugün 21’inci bütçeyi yapıyoruz, Allah nasip ederse en az 21 bütçe daha yapacağız.

ALİ MAHİR BAŞARIR (Mersin) – Siz önce bir Malatya’ya gidin.

ÖZNUR ÇALIK (Malatya) – Ben her gün Malatya’dayım, sen nerede geziyorsun?

ALİ MAHİR BAŞARIR (Mersin) – Vallahi ben senden çok gidiyorum Malatya’ya.

ÖZNUR ÇALIK (Malatya) – Hadi, hadi.

ALİ MAHİR BAŞARIR (Mersin) – Veli Ağbaba’yla ben senden çok gidiyoruz.

ÖZNUR ÇALIK (Malatya) – Bir bak bakalım kim gidiyor Malatya’ya?

ALİ MAHİR BAŞARIR (Mersin) – Hayalet vekilliği var sana.

ÖZNUR ÇALIK (Malatya) – He, he...

ALİ MAHİR BAŞARIR (Mersin) – Navigasyonla buluyorsun mahalleleri, navigasyonla.

ÖZNUR ÇALIK (Malatya) – Hadi canım, her gün Malatya...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar