SON DAKİKA

CHP'de il başkanlığı görev değişimi yapıldı

CHP'de il başkanlığı görev değişimi yapıldı
A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Enver Kiraz’ın yerine atanan Barış Yılmaz düzenlenen törenle görevini devraldı.

CHP İl Başkanlığında düzenlenen törende 11 yıl sonra milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ederek ayrılan Enver Kiraz, “Ben, milletvekilimiz Veli Ağbaba il başkanıyken gençlik kolları başkanıydım, yöneticisiydim. Ben il başkanıyken de Barış Yıldız gençlik kolları başkanımdı, yöneticimdi. Bugün çok mutluyum, çok gururluyum çünkü emaneti sağlam ele bıraktığımdan eminim. İl başkanlığı koltuğu sıradan bir koltuk değil, Mustafa Kemal Atatürk’ü temsil eden koltuktur. Barış başkan çok önemli bir koltuğu devralıyor.” Dedi.

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, “Partimizde gençlik kolları başkanlığı yapmış, il yöneticiliği yapmış yıllarca partisine emek verdikten sonra il başkanı olmuş partimizin neferi Enver Kiraz bugün görevi; Partimizde gençlik kolları başkanlığı yapmış, il yöneticiliği yapmış, 20 yaşından beri 17 yıldır partimizde görev almış bu partinin neferi Barış Yıldız kardeşine, yol arkadaşına devir ediyor.  Bu açıdan bu devir teslim sadece Malatya için değil tüm Türkiye’de partimize emek verenlerin önemsediği ve alkışladığı bir devir teslimdir. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2000’li yılların başında Veli Ağbaba’nın il başkanı, Enver Kiraz’ın gençlik kolları başkanı olduğu dönemde mahallemde parti aracında anons yaparak katıldım. Ardından Sivas’ta üniversite okurken Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında İl Başkanı oldum. Gençlik kollarımızda genel başkan yardımcısı oldum. 2011 yılında üniversite eğitimim bitmesi ile yeniden Malatya’ya geldim ve aynı yıl yüksek lisans eğitimime başladım. 2012 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Malatya İl Başkanı oldum ve bu görevi gençlik kollarında bulunma yaşı 30 yaşına gelinceye kadar sürdürdüm ve 2016 yılında görevi arkadaşlarıma devrettim, ama o gündür bu gündür gençlik kollarında olan kardeşlerimin her zaman yanlarında oldum. Ardından yapılan il kongreleri ile iki dönem partimizin il yöneticisi ve kurultay delegeliğini yaptım. Gençlik kolları genel başkan yardımcısı olarak 30 dan fazla ilde çalışma yaptım. Kurulduğu 2012 yılında ilk eğitmenlerinden olduğum Parti Okulumuzda hem Malatya’da hem de birçok şehirde eğitim verdim. Son olarak Genel Başkanımızın emri ile Kılıçdaroğlu Gönüllüleri doğu koordinatörü olarak 15 ilde çalışmalar yaptım. Tüm bu görevlerden edindiğim tecrübe ile bugün Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı oluyorum.  Bu görevin, sorumluluğun bilincinde ne yapacağını çok iyi bilen kendinden emin yüreğini ortaya koyacak bir il başkanı olacağımdan şüpheniz olmasın.” İfadelerini kaydetti.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar