SON DAKİKA

Cumhur İttifakı Hekimhan'da Coştu, Hedefi Büyüttü

Cumhur İttifakı Hekimhan'da Coştu, Hedefi Büyüttü
A- A+

31 Mart yerel seçimleri öncesinde en hareketli seçim bölgesi  olan Hekimhan ilçesi’nde, cumhur ittifakının adayı MHP’li Memet Tabaroğulları’nın seçim borusu büyük bir coşku ile açıldı. Seçim bürosu açılılışına Gümrük ve Ticaret  eski bakanlarından  AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ile MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu ve çok sayıda partili katıldı. 

COŞKULU TÖRENDE “KAZANACAĞIZ” MESAJLARI..

Hekimhan İlçesi’nde cumhur İttifakının adayı MHP’li Memet Tabaroğulları’nın seçim bürosu açılışı öncesinde ilçe girişinde Malatya’dan gelen milletvekili ve partililerin oluşturduğu kalabalık araç konvoyu, ilçe yöneticileri tarafından karşılandı. 

Konvoyun ilçe merkezindeki seçim bürosunun bulunduğu bölgedeki tören alanına geçmesi ile birlikte Atatürk Meydanı’ndaki tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. MHP Hekiman İlçe Başkanı Yılmaz Ekici konuşmasında, “ Bu kez bizi deneyin göreceksiniz Hekimhan gelişecek ve büyüyecektir. Cumhur İttifakının hizmetleri ile Hekimhan buluşmaya hazır” derken, AK Parti İlçe Başkanı Hacı Özhan ise “ Cumhur ittifakı olarak büyükşehir başkanlarımız Çakır ve Gürkan ile Hekimhan önemli hizmetler aldı. Artık bu seçimlerde kazanmalıyız, bunun için gücümüz var, gücümüzü sandığa yansıtacağız” şeklinde konuştu.  Cumhur ittifakının geçmiş dönemlerdeki Hekimhan Belediye Başkan adaylarından Kemal Deniz ve Hacı Mustafa Arıkan ise konuşmalarında, “Adayımız çok iyi, bilgili ve tecrübeli . Bu tablo bizi heyecanlandırdı. Bu kez kazanacağımıza inanıyoruz. Gece gündüz çalışmalı ve kazanmalıyız.” ifadelerine yer verdiler.

-"HEKİMHAN’I YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

Cumhur ittifakının adayı MHP’li Tabaroğulları, kendisinin Hekimhan’ın bir evladı olduğunu belirterek Hekimhan’a hizmet için geldiğini ve her kesimden destek beklediğini vurguladı. Tabaroğulları, ” Bu seçim Hekimhan’nın, Hekimhan’da yaşayan bütün kardeşlerimizin seçimi. Ben bu işi bir görev, bir vazife olarak gördüğüm için geldim. Bu memleketin bir evladıyım. Bu memleketin aşıyla, ekmeğiyle büyüdüm ve okudum. Hayatla mücadele ettim. Şimdide Hekimhan için mücadele etmeye geldim. Artık kardeşlerimizin bağrını yerden kaldıracağız. Hizmet edeceğiz, insanca yaşam sağlayacağız. Bütün Hekimhan’lı kardeşlerimin desteğini bekliyorum. Büyük projeler hazırladık, bu projelerle Hekimhan’ı yeniden inşa edeceğiz. Sloganımız “Yeni Hekimhan, Yeni Bir Yaşam” koyduk. Hekimhan’daki köhne yaşama hep birlikte son vereceğiz. İddialıyız. Hekimhan’da her insanımızın mutlu yaşayacağı bir ortam sağlayacağız. Artık Hekimhan değişecek. Yepyeni bir Hekimhan olacak. Siyaset yapmak için değil, hizmet için geldik” şeklinde konuştu.

-"TARİHE ŞAHİTLİK EDİYORUZ"

Hekimhan ilçesinde cumhur ittifakının  gerçekleştirdiği seçim bürosu açılışına katılan MHP Malatya İl Başkanı Gökhan Gök ise Memet Tabaroğulları’nın Hekimhan’a büyük hizmetler yapacağına inandığını  ifade ederek“Hekimhan tarih yazıyor, bizde şahitlik ediyoruz. Unutmayın Cumhur İttifakı 15 temmuz sonrası ülkesini seven vatanseverler tarafından kurulmuş bir ittifaktır. Önceki seçimlerde önemli zaferlere imza attık, şimdi 31 mart yer seçimlerindeki zaferlerimizle bunu taçlandıracağız. Ben sayın Tabaroğulları’nın Hekimhan’a çok önemli hizmetler yapacağına inanıyorum. Bu hizmetleri toplumun her kesimini aynı mesafede kalmayı başararak gerçekleştirecektir. Bu tablo bizleri zafer için umutlandırmıştır” dedi.

-"TABAROĞULLARI’NA SAHİP ÇIKIN"

Gümrük ve Ticaret eski bakanı Ak Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi,  ise konuşmasında Hekimhan için cumhur ittifakı adayının kazanmasının önemine dikkat çekerek, şunları söyledi;

 “Cumhur ittifakı olarak hizmet üretmek, eser üretmek için bir araya geldik. Yaptığımız hizmetler ve eserlerle hep öğündük. Hekimhan’da da saymakla bitiremeyeceğimiz önemli hizmetler yaptık ama arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlayamadık. Yerelde maalesef destek göremedik.  Hekimhan için Cumhur İttifakının adayının kazanması önemli. Milliyetçi Hareket Partisinin adayı, cumhur ittifakının adayı Memet kardeşimiz inşallah sizlerin desteği ile önemli işler başaracak. Onu ittifakın adayı değil tüm Hekimhanlıların adayı olarak görüyorum. Girmediğimiz ev kalmasın, sıkmadığımız el kalmasın inşallah Memet kardeşimizi 31 mart günü buraya başkan yapalım. Ak Partilisi de , MHP’lisi de diğer partililerde  sahip çıkmalı. Ben inanıyorum.”

-"AYIRMADAN AYRIŞTIRMADAN HİZMET VERECEĞİZ"

MHP Hekimhan Belediye Başkan Adayı Memet Tabaroğulları’nın  kendini yetiştirmiş iyi bir devlet adamı olduğunu belirterek, önceki seçimlerde arz farklarla kaybettikleri seçimi bu kez kazanacaklarına inandığını söyledi.

Mehmet Fendoğlu, “ Hekimhan’nın öz evladı sevgili Memet hoca, kendisini yetiştirmiş iyi bir devlet adamı. Vazifesini bitirmiş bir kenara çekilip hayatını yaşayabilirdi. Ama o ‘ben her şeyimle Hekimhan’a hizmet etmek istiyorum.’ dedi.  Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ninde onayı ile Hekimhan’a hizmet için aday oldu. Hekimhan’dan her zaman devlete bereketli devlet adamları yetişmiştir hep, bir tane boş adam yetişmemiştir. Emniyet müdürleri, hakimler, savcılar, kaymakamlar bu topraktan çıkmıştır. Bunlar bulundukları bölgelerde büyük hizmetler yapmıştır. Ancak Hekimhan arzu edilen hizmetleri alamamıştır. Hekimhan şimdi değişime evet diyor. Buradayım 1 ay birlikte gidilmeyen her yere gideceğiz. Cumhur ittifakının başarısı için çalışacağız. Bizim belediyemizde ayırmadan, ayrıştırmadan hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.

CHP’li  Meclis Üyesi Süleyman Levent ile  Bağımsız Belediye Başkanı olan Mustafa Levent’e  MHP rozetinin takılmasından sonra tören, seçim bürosunun kurdele kesim töreni ile sona erdi. Törene katılanlara Cuma namazından sonra Taşhan’da yemek ikram edildi.

  • BÜLTEN

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar