SON DAKİKA

Desteklenecek ilçeler listesinde Arapgir ve Darende yoktur

Desteklenecek ilçeler listesinde Arapgir ve Darende yoktur
A- A+

Desteklenecek ilçeler listesinde Arapgir ve Darende yoktur

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararının” güncellenen “Alt Bölge Desteğinden Yararlanabilecek İlçeler” tablosunda Malatya’nın merkez ilçesi yer alırken, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri ile birlikte Arapgir ve  Darende ilçeleri de yer almadı.

Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda değişiklikler yapan Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; 15 Haziran 2012 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğü konulan “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararın Alt Bölge Desteğinden Yararlanabilecek İlçeler” başlıklı tablo da değişikliğe gidildi.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararının güncellenen ilçeler tablosunda yer alan Malatya’nın ilçeleri şu şekilde oldu; Hekimhan, Doğanşehir, Akçadağ, Yazıhan, Doğanyol, Arguvan, Kuluncak, Kale ve Pütürge.  Tabloda Arapgir ve Darende ilçeleri yer almadı. Battalgazi ve Yeşilyurt merkez ilçe olması nedeniyle tabloda yer alamıyor.

 

Bu arada, “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararın” amacı şu şekilde;  “Kalkınma planları ve yıllık programlarda öngörülen hedefler doğrultusunda tasarrufların katma değeri yüksek yatırımlara yönlendirilmesine, üretim ve istihdamın artırılmasına, uluslararası rekabet gücünü artıracak ve araştırma- geliştirme içeriği yüksek bölgesel yatırımlar ile stratejik yatırımların özendirilmesine, uluslararası doğrudan yatırımların artırılmasına, bölgesel gelişmişlik farklılıklarının azaltılmasına, kümelenme ve çevre korumaya yönelik yatırımlar ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.”

 

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar