SON DAKİKA

Destici, “Türkiye Ukrayna’da dengeli akıllı bir politika yürütmüştür” 

Destici, “Türkiye Ukrayna’da dengeli akıllı bir politika yürütmüştür” 
A- A+

-BBP Lideri Destici, “Türkiye Ukrayna’da dengeli akıllı bir politika yürütmüştür”

-“Amerika Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getirmeye çalışıyor, bizim kimseye jandarmalık yapacak konumumuz yoktur.”

-“Türk Tabipler Birliğinin isminin önündeki Türk kelimesinin kaldırılmasını teklif ediyorum”

-Muğla’daki olay… “Provakatif davranışlar gerçekleştirdiğine şahit oluyoruz.”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, ABD’nin Türkiye’yi Rusya ile karşı karşıya getirmeye çalıştığını belirterek, “Türkiye bu oyuna bugüne kadar düşmemiştir. Dengeli akıllı bir politika yürütmüştür. Tüm dünyanın da takdirini kazanmıştır. Barış için başından beri Türkiye uğraşmaktadır.” dedi. Destici, Türk Tabipler Birliği’nin önündeki Türk kelimesinin de çıkartılmasını istediğini belirtirken, Muğla’daki uzman çavuşa yönelik olay hakkında ise “Sağlık çalışanı ya da hekim bile demek istemiyorum, provakatif davranışlar gerçekleştirdiğine şahit oluyoruz.” İfadesini kaydetti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Malatya İl Kongresine katıldı. Destici, Battalgazi Belediye Konferans Salonu’ndaki kongrenin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

-“ Türk milletine ve Türk hekimlerine hizmet etmiyor”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türk Tabipler Birliği’ndeki Türk kelimesinin çıkartılması talebinde bulunduğunu ve Trük Tabipler Birliğinin Türk hekimlerini temsil etmediğini belirterek, “İki türlü temsil etmiyor, birincisi sayısal olarak baktığımız zaman Türkiye’deki hekimlerin toplam sayısının çok az bir kısmının Türk Tabipler Birliği üyesi olduğunu görüyoruz. Bu anlamda Türk tabiplerini temsil etmiyor. İkincisi de hem tabiplerimizin doktorlarımızın sosyal hakları ücretleri çalışma şartları bunlar konusunda da faydalı yapıcı çalışmalar yapmıyor, teklifte bulunmuyor yıkıcı bir politika izliyor. Tamamen burada Türkiye düşmanlarının açıkça söylüyorum terör örgütlerinin PKK, FETÖ başta olmak üzere DHKPC, TİKKO pek çok terör örgütünün adeta ve devlet vatan din düşmanlarının sözcülüğünü yapıyor. Onların dili ile konuşuyor ve bu da hem Türkiye, Türk milletine Türk devletine zarar veriyor, hem de tabiplerimize zarar veriyor.  Hekimlerimize zarar veriyor sanki Türkiye’deki bütün hekimler onların düşüncesindeymiş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Ben onun için Türk Tabipler Birliğinin isminin önündeki Türk kelimesinin kaldırılmasını teklif ediyorum. Bu kaldırılmalı. Çünkü Türk Tabipler Birliği maalesef Türkiye’ye, Türk milletine ve Türk hekimlerine hizmet etmiyor, bölücülüğün vatan millet din ve devlet düşmanlarının adeta sözcülüğünü yapıyor.” şeklinde konuştu.

-“Provokasyon yapan kim olursa olsun bunların da hukuk önünde cezasının verilmesi lazım.”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acilde görevli doktorun uzman çavuş tarafından darp edildiği öne sürülmesini ardandan ortaya çıkan güvenlik kamerası kayıtlarında doktorun uzman çavuşa saldırdığının belirlenmesi konusunda ise şu değerlendirmeyi yaptı, “Şiddet kimden gelirse gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın bunu kabul etmiyoruz. Bunu reddediyoruz hele ki insan sağlığını korumak için ya da hastalarımızın tedavisinde can siperine çalışan hekimlerimize ya da sağlık çalışanlarımıza yapıldığı zaman bunu çok daha şiddetle reddediyoruz. Ama maalesef sağlık çalışanlarımıza ya da doktorlarımıza hekimlerimize yapılan şiddeti görmezden gelinmesi ya da orada farklı bir algı oluşturma bir kargaşa çıkarmak için bazı sağlık çalışanlarının aslında onlara sağlık çalışanı ya da hekim bile demek istemiyorum, provakatif davranışlar gerçekleştirdiğine şahit oluyoruz. Bunlar da hem hekimlerimize hem de hekimlik mesleğine büyük zarar veriyorlar.  Öbür taraftan da sanki hekimlere yapılan saldırıları şiddeti meşru gösterecek kadar bir provokatif eylemler içinde olabiliyorlar. Onun için bunların ayıklanması lazım ve bu tür provokasyon yapan kim olursa olsun bunların da hukuk önünde cezasının verilmesi lazım.”

-“ Amerika Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getirmeye çalışıyor”

ABD’nin gayri resmi olarak Türkiye’ye Rusya’dan satın aldıkları S-400 hava savunma sistemlerini Ukrayna’ya vermesini ve bunun karşılığında ise ABD’ni Türkiye’yi tekrar F35 projesine dahil etmesi teklifi ile ilgili değerlendirmesinde  ise şunları söyledi; “Bunlar ciddiye alınacak teklifler değildir. Bunlar Türkiye S400’leri durup dururken almadı. Amerika Birleşik Devletleri, batı sözde müttefiklerimiz NATO’da müttefiklerimiz stratejik ortaklarımız bize hava savunma sistemi vermedikleri için patriotlar başta olmak üzere Türkiye arayışlara girdi ve dolayısıyla da Rusya’dan bunu temin etti. Rusya’nın bunu başka bir ülkeye vermesi gibi bir şey söz konusu değildir F35’Lerle de aslında S400’lerin bir alakası da yoktur. Ama bugün Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yaptığı saldırı ne kadar haydutluksa, Amerika Birleşik Devletleri’nin de vermediği patriotlar yüzünden Türkiye’nin gidip S400 hava savunma sistemi alması karşılığında Türkiye’yi F35 projesinden çıkarması da aynı şekilde haydutluktur.  Kabul edilemez yani o tekliflerin de ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Diğer taraftan Rusya ile Türkiye’yi karşı karşıya getirme projesidir. Türkiye bu oyuna bugüne kadar düşmemiştir. Dengeli akıllı bir politika yürütmüştür. Tüm dünyanın da takdirini kazanmıştır. Barış için başından beri Türkiye uğraşmaktadır. Hem Rusya ile hem Ukrayna ile en ciddi görüşmeleri yapan iki ülkenin dış işleri bakanlarını Antalya’da buluşturan Türkiye’dir. Yine Dışişleri bakanımız önce Moskova’ya, sonra Kiev’i ziyaret ederek iki Dışişleri Bakanı ile de yüz yüze birer görüşme daha gerçekleştirmiştir. Türkiye burada samimidir. Bütün bu görüşmeler ışığında bakın Türkiye bir de net bir duruş ortaya koymakta ve Rusya’nın saldırılarını da kınamaktadır. Rusya’nın işgalini de tanımadığını belirtmektedir. Hem kırımın işgalini hem diğer iki ayrılıkçı bölgeyi hem de Ukrayna’nın tümüne yönelik saldırı girişimini de reddettiğini de bildirmektedir. Eğer Amerika Birleşik Devletleri o kadar istiyorsa kendisi Rusya’nın karşısında savaşır ve hem Ukrayna’yı bu saldırıdan korumuş olur, hem de kendisi de diyor ya tek kutuplu bir dünya istiyor en büyük güç benim diyor o zaman buyur o zaman bizim kimseye jandarmalık yapacak konumumuz yoktur. Biz ancak bizim ülkemize, devletimize milletimize Türk milletinin Türk devletinin hak ve menfaatlerine yönelik bir saldırı olursa Türkiye o zaman kimsenin dediğine bakmadan sağına da soluna da bakmadan gereğini yapar.”

-2 aday yarıştı, Karaman kazandı 

Bu arada BBP il kongresinde mevcut başkan Ali Rıza Ulutaş ile Abdulvahap Karaman aday oldular. Secim sonucunda Abdulvahap Karaman 203 oy alırken, Ali Rıza Ulutaş ise 113 oy aldı.

Abdulvahap Karaman başkanlığındaki BBP Malatya İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Yüksel Duman, Ahmet Tokay, Ahmet Sürücü, Ahmet Erdoğan, Rıfat Sezgin, Ali Samanlı,  Hasan Arıkan, Cemal Görgeç, Cumali Sürücü, Fatma Gürbüz,  Münevver Varol, Yıldız Dikici, Aysun Avcu, Şenay Ergül, Basri Gündüz, Hüseyin Polat, Ergün Büker, Murat Durak, Ergün Öz, Orhan Özşahin Mustafa Karaman Dilek Gürşen, Gaffar Akkuş, Ahmet Yavuz, Candemir Demir, Abdulkadir Özaslan, Muhammed Ören, Mustafa Cengiz, Ufuk Atsız, Nevzat Şahin, Sinan Kasar, Mehmet Turan, İhsan Karyağdı, Oğuzhan İçli, Mehmet Hadi Er, Hüseyin Önal, Fatih Ertüzün, Mustafa Kemal Ekici ve Zeki Dağ.

İl Disiplin Kuruluna Mustafa Ayık, Berat Doğraroğlu, Ahmet Bolat ve Oktay Altunkaya seçilirken, Üst kurul delegeliklerine ise Abdulvahap karaman, Ercan Altunmkaya, Arif Koyun, Yaşar Toraman, Şinasi Yılmaz, Yüksel Duman, Sedat Alataş, Mustafa Ayık, Aliye Aybar, Ahmet Sürücü, Ahmet Tokay, Hüseyin Önal ve Rıfat Sezgin getirildiler.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar