SON DAKİKA

Dış kredi ile Pütürge ve Doğanyol'a 105 kırsal deprem konutu

Dış kredi ile Pütürge ve Doğanyol'a 105 kırsal deprem konutu
A- A+
Reklam

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde toplam 105 kırsal Deprem Konutu yapılacağını duyurdu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, “Kırsal Alanlarda Deprem İyileştirme ve Yeniden Yapım Projesi” (KADİYAP) kapsamında, Türkiye’de meydana gelen Şubat 2023 depremlerinden etkilenen seçili illerde depreme dirençli konut inşaatlarında kullanılmak üzere Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) ile temin edilen finansman tutarının bir bölümü Malatya İlinde Yer Alan Kırsal Deprem Konutları Yapım İşi (TERRP-WORKS-REC-P02R) kapsamındaki ödemeler için kullanılacaktır.”  denildi. 

Pütürge ve Doğanyol İlçelerinde 33 Mahalle 105 Adet Kırsal Deprem Konutunu kapsayan ihale için Tekliflerin en geç 17 Ocak 2024 günü saat 15:00’e kadar Yapı İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM) Uluslararası Finans Kaynaklı Sismik Güçlendirme Daire Başkanlığına teslim edilmesi şartı koşuldu. Teklifler aynı gün saat 15:15’da açılacak.

Yükleniciye yapım için 11 ay süre tanınıyor. 

malatyayenises.com / malatyahaber.com

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar