SON DAKİKA

Doktorlar SMA hastası için konser verdi

A- A+

-Malatya’da 10 aylık SMA Hastası Eliz Lina için başlatılan resmi kampanyaya  Malatya Özel Gözde Hastanesinde görev yapan doktorlarda tüm geliri çocuğa harcanmak üzere düzenlenen konserde sahne alarak türkü söylediler

Malatya’da 10 aylık olan ve 3 aydan beri SMA tedavisi gören Eliz Lina adlı kız çocuğu için başlatılan resim yardım kampanyasına Malatya Özel Gözde  Hastanesinde görev yapan doktorlarda sahneye çıkarak verdikleri konserlere destek sağladılar. İlk defa sahne tecrübesi yaşayan doktorların konseri ilgi görürken, Eliz Lina bebekte konseri izleyenler arasında yer aldı.

 

Malatya’da ailesi kuaför olan 10 aylık Eliz Lina adlı bebeğe SMA TIP -1 Kas Hastalığı teşhisi kondu. Malatya valiliğinin izni ile Eliz Lina’nin tedavisi için resmi yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya Malatya’da faaliyet gösteren Özel Gözde Hastanesi tarafından ise sosyal sorumluluk projesi kapsamında hastanede görevli doktorların sahne aldığı bir konser organizasyonu yapıldı.  Doktorların konserine İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri de sazları ile destek verdi.

Konser biletlerinin tamamının satıldığı yardım konserinde ilk defa sahne alan doktorlar, söyledikleri Türkülerle davetlilere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Konseri Eliz Lina bebek ailesiyle birlikte kısa bir süre salonda kalarak izledi.

Anne Gizem Polat, “Eliz Lina SMA TIP -1 ölümcül Kas Hastası. İlacımız yurtdışında. Yurtdışındaki ilacımızı almak için valilik onaylı kampanya başlattık. 3.5 bronşit oldu, 6.5 aylıkken SMA TIP -1 teşhisimiz konuldu. 3.5 aydır biz SMA ile mücadele ediyoruz. Kas kayıplarımız çok fazla. Biz biran önce kampanyamızı bitirip, Eliz Lina’yı ilacına kavuşturmak istiyoruz. Eliz Lina’nın ellerinden tuttukları için, umut oldukları için doktorlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz inanıyoruz, Eliz Lina ilacına kavuşacak” derken, baba Oktay Polat ise, “Sağ olsun. Doktorlarımız  bizim için sesimizi duyurdular. Eliz Lina için sahneye çıktılar, ona destek verdiler. Kendilerine müteşekkiriz, çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kaydetti.

 

Konserde koroda yer alan Dr. Zercan Kalı, “SMA’lı çocuğumuza umut olmak istedik. Ama o çocukların yalnız olmadığını, desteklerin her daim gerektiğini unutmamak gerekir.  Biz elimizden geleni yaptık, şifa olmak dileği ile.” Dedi.

Genel Cerrahi Uzmanı  Yasin Karaduman ise, “Çok güzel bir duygu, yani insanları fiziken sağlığına kavuştururken, aynı zamanda ruhende etkilemiş olduk olumlu yönden. Bizde bundan keyif aldık. Bugün çok değerli bir kardeşimizin sağlığı için toplandık, onun için bu faaliyette bulunduk. Çorbada bir parça tuzumuz olduysa ne mutlu bize. Hem meslektaşlarımız tarafından çocuğun tedavi edilmesi, hemde ekonomik olarak onun tedavisine katkıda bulunmak bize ayrıca bir mutlu etti.” diye konuştu,

 

Konsere arkadaşları  ve öğrencileriyle saz çalarak destek veren İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Doğukan Dursun  ise, “Güzel bir etkinlik oldu. Küçük kardeşimize bir katkımız olduysa ne mutlu bize. Bugün çok mutlu olduk. Bizim için güzel bir akşamdı.” İfadesini kaydetti.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Serdar Nemli ise şunları söyledi, “SMA’li bir kardeşimize yardım kampanyası açısından bir etkinlik düzenledik. Sosyal sorumluluk projesi olarak tüm doktorlar özveriyle katıldılar.  Yaklaşık, 1-1.5 aylık bir çalışmaydı bu.”

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

-Malatya’da 10 aylık SMA Hastası Eliz Lina için başlatılan resmi kampanyaya  Malatya Özel Gözde Hastanesinde görev yapan doktorlarda tüm geliri çocuğa harcanmak üzere düzenlenen konserde sahne alarak türkü söylediler -Malatya’da 10 aylık SMA Hastası Eliz Lina için başlatılan resmi kampanyaya  Malatya Özel Gözde Hastanesinde görev yapan doktorlarda tüm geliri çocuğa harcanmak üzere düzenlenen konserde sahne alarak türkü söylediler -Malatya’da 10 aylık SMA Hastası Eliz Lina için başlatılan resmi kampanyaya  Malatya Özel Gözde Hastanesinde görev yapan doktorlarda tüm geliri çocuğa harcanmak üzere düzenlenen konserde sahne alarak türkü söylediler -Malatya’da 10 aylık SMA Hastası Eliz Lina için başlatılan resmi kampanyaya  Malatya Özel Gözde Hastanesinde görev yapan doktorlarda tüm geliri çocuğa harcanmak üzere düzenlenen konserde sahne alarak türkü söylediler -Malatya’da 10 aylık SMA Hastası Eliz Lina için başlatılan resmi kampanyaya  Malatya Özel Gözde Hastanesinde görev yapan doktorlarda tüm geliri çocuğa harcanmak üzere düzenlenen konserde sahne alarak türkü söylediler -Malatya’da 10 aylık SMA Hastası Eliz Lina için başlatılan resmi kampanyaya  Malatya Özel Gözde Hastanesinde görev yapan doktorlarda tüm geliri çocuğa harcanmak üzere düzenlenen konserde sahne alarak türkü söylediler -Malatya’da 10 aylık SMA Hastası Eliz Lina için başlatılan resmi kampanyaya  Malatya Özel Gözde Hastanesinde görev yapan doktorlarda tüm geliri çocuğa harcanmak üzere düzenlenen konserde sahne alarak türkü söylediler

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.