SON DAKİKA

"Dükkanlarının yerinde dönüşümü için çalışıyoruz"

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Şehirde bir döngü devinimini sağlamamız lazım. Bunun içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın dükkanlarının yerinde dönüşümü için çalışıyoruz.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bakırcılar Çarşısı esnafı ile bir araya gelerek, esnafların iş yerleri hakkında istişarelerde bulundu. Başkan Gürkan, Bakırcılar Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnaflar için geçici yer ihdasında bulunacaklarını belirtti.

Malatya’nın yöresel kültürünü yaşatan Bakırcılar Çarşısı, ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde ağır hasar aldı. Depremde iş yerleri tahribata uğrayan esnaflar, Başkan Gürkan’dan yerinde dönüşüm istedi. Esnafların taleplerini dinleyen Gürkan, iş yerlerinin yerinde dönüşümü için ilgili bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlarla koordine içerisinde gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti. 

Bakırcılar Çarşısı esnafları için düzenlenen toplantıya Başkan Gürkan’ın yanı sıra Malatya Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı İzzet Demirci, bakırcı, demirci ve kalaycı esnafları da katıldı.

GÜRKAN: YERİNDE DÖNÜŞÜM İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Kentin ayağa kalkmasının ancak esnafın ayağa kalkmasıyla mümkün olabileceğini vurgulayan Başkan Gürkan, “Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Milletimizin başı sağ olsun. Allah böylesine felaketi bir daha milletimize göstermesin. Şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak ve ihya etmek ancak birlik, beraberliğimizle mümkün olacaktır. Şehrimizi ihya etmemiz için ne gerekiyorsa, herkes elinden geleni yapacaktır. Biz biliyoruz ki şehrin tüccarı, taciri ve esnafı ayağa kalkmadıkça, şehir ayağa kalkamaz. Şehirde bir döngü devinimini sağlamamız lazım. Bunun içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın dükkanlarının yerinde dönüşümü için çalışıyoruz. Fakat şu anda mevcut yerlerindeki dükkânların hepsi ağır hasarlı olduğu için dükkânlarının olduğu alana giremezler. O nedenle yeni plan düzenlemeleri yapılana o kadar Bakırcılar Çarşısında herhangi bir çalışma yapmamız mümkün değil. O nedenle esnaflarımıza geçici de olsa başka bir yer ihdas edelim ve arkadaşlarımızı kurulacak yeni alana yerleştirelim” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar