SON DAKİKA

Erdemir'den Kuluncak'a 300 milyonluk yatırım geliyor

Erdemir'den Kuluncak'a 300 milyonluk yatırım geliyor
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci,  Kuluncak ilçesine yaptığı ziyaretteki açıklamasında, “ Yine Sofular Beldemizde, Erdemir buranın ihalesini aldı. İnşallah oraya da güzel bir tesis yaparak buranın gelişmesine bir kat daha fayda sağlamış olacak.” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Kuluncak İlçesini ziyaret ederek devam eden yatırımları yerinde inceledi. 

 Tüfenkci, "Parti Teşkilatıyla birlikte yaptığı ziyarette Hekimhan-Kuluncak Batı Çevreyolu çalışmalarını, Karaçayır Gölet Sahasını ve TOKİ inşaat sahasındaki çalışmaları yerinde inceledi. 

-"Çalışmalarımıza durdurmadan devam ediyoruz"

Kuluncak İlçesine önemli yatırımlar yaptıklarını kaydeden Tüfenkci, “6 Şubat depremlerinden sonra bir yandan konutlarımızın inşasını yaparken, bir yandan ticaret merkezlerimizin, dükkanlarımızın inşasını, bir yandan da rutin çalışmalarımızı durdurmadan devam ediyoruz. Kuluncak-Hekimhan arası yol ağı bakımından gerçekten sıkıntılı ve bizlere yakışmayan bir durumdaydı. Burayı ihale ettikten sonra belli bir standarda getirmiştik. Şimdi bu bölümünün de ihalesi ile birlikte inşallah Hekimhan-Kuluncak yolumuz duble ve standartlara uygun bir yol haline gelecek. Hem kısalacak hem de daha sağlıklı bir hale gelmiş olacak. Gördüğünüz viyadükler bu yolun en zahmetli ve masraflı bölümü. Bir an evvel bu yolun bitirilmesi noktasında gayretkar olacağız. Kuluncak’a AK Parti döneminde çok ciddi yatırımlar yaptık. Bunlardan birisi de Karaçayır Göletimiz. Geldiğimiz nokta itibari ile müteahhit firmamız işi bitirmek üzere. Az bir işlerinin kaldığını yerinde yaptığımız incelemelerde görüyoruz. Yaklaşık 4 bin  dönümlük bir alanı sulayacak göletimiz inşallah bittiğinde Karaçayır’ı Yeşilçayır haline getirmiş olacak." diye konuştu.

-Erdemir'den yatırım 

Tüfenkci şunları söyledi, “Malatya olarak bir deprem yaşadık. Depremde konutlarımızı ve iş yerlerimizi yeniden inşaa ederken, şehrimizi yeniden imar ederken yatırımlarımızı da aksatmadan devam ediyoruz. AK Parti’nin ne yaptığını, milletvekillerinin ne yaptığımı görmek isteyenler gelip ilçelerimizi görsünler. Bu yatırımları bilmeden görmeden gelişigüzel konuşuyorlar sadece. Bugün ki tutarlarla beraber yaklaşık 300 milyona yakın bir yatırım söz konusu. Bittiğinde Kuluncak’a bir kat daha değer katacak bu yatırımlar.  Yine Sofular Beldemizde, Erdemir buranın ihalesini aldı. İnşallah oraya da güzel bir tesis yaparak buranın gelişmesine bir kat daha fayda sağlamış olacak. Biz sadece Kuluncak’a Karaçayır Göleti yapmıyoruz. İnşallah İlisuluk’ta da Kızılhisar‘da da bunu yapacağız.”

-"Laf söyleyenlere laf değil, icraat yapsın diyerek bu yatırımları da gelip yerinde görmelerini tavsiye ediyorum."

 Tüfenkci, "Kuluncak‘taki tarıma dayalı istihdamı da arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Doğalgazı getirdik Kuluncak’a. Kuluncak Merkezi inşallah doğalgazı kullanmaya başladı başlayacak. Biz Kuluncak’ın dönüşümünde entegre devlet hastanelerimizi yaptık, spor sahalarımızı yaptık, TOKİ konutlarımızı yaptık. Kuluncak’ı gelişmiş bir ilçe haline getirdik. Ben laf söyleyenlere laf değil, icraat yapsın diyerek bu yatırımları da gelip yerinde görmelerini tavsiye ediyorum. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar