SON DAKİKA

Erdoğan imzası ile 8 köye toplulaştırma kararı

Erdoğan imzası ile 8 köye toplulaştırma kararı
A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karara göre; Yazıhan ilçesinde 8 köyde arazi toplulaştırma çalışması yürütülecek.

Resmi Gazete’nin 8 Ekim 2022 tarihli sayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı 6203 sayılı Karar da, “Malatya ilinde bulunan ve ekli listede isimleri belirtilen yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmasına 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.” denildi. 

Kararın ekli listesinde Yazıhan ilçesinin Balaban, Dedekargın, Eğribük, Sürür, Sinanlı, Tecirli, Alican ve Çavuş köyleri (mahalleleri) bulunuyor.

Ekli listeni notunda ise şu ifade kaydedildi; “Yukarıda belirtilen alanlarda DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi kapsamında, kamu yararı gözetilerek zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacaktır. Toplulaştırma sınırları içerisinde olup, a) Arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmayan yerler, b)  teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk alanlar ile yoğun sabit tesis bulunan alanlar, toplulaştırma harici bırakılacaktır.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar