SON DAKİKA

Erzak yerine çadırları için Türk Bayrağı istediler

A- A+

Yeşilyurt’un Kadiruşağı köyüne ilk yardımı ulaştıran askerlere muhtar bir talepleri olduğunu söyledi. Bazı köyler de daha fazla malzeme ve ilginç isteklerle karşılaşan askerler muhtardan da böyle bir talep geleceği beklentisi içindeyken, muhtar “Evlerimiz yıkıldı, ama biz ayaktayız. Her çadırımız için bir Türk Bayrağı istiyoruz” dedi. Kısa sürede Kadiruşağı Köyü Türk Bayraklarıyla donatıldı. 

Yeşilyurt ilçesine bağlı 70 haneli Kadiruşağı köyünde yaşanan depremler sonrasında köyün camisi dahil bütün evler yıkıldı. Şans eseri herhangi bir can kaybının olmadığı köye, çadırlar kuruldu.  Köye ilk erzak ve yardım malzemelerini askerler götürdü. Daha önceki uğradıkları köylerde daha fazla erzak ve ilginç taleplerle karşılaşan askerler, Kadiruşağı Muhtarından da bir talepleri olup olmadığını sordular.  Muhtar, “Evlerimiz yıkıldı, ama biz ayaktayız. Her çadırımız için bir Tür Bayrağı istiyoruz” dedi.

Daha fazla erzak ya da başak ilginç taleplerle karşılaşmayı beklerken Türk Bayrağı talebiyle karşılaşan askerler, talebi ilgili kurum ve yöneticilere aktardılar ve kısa sürede köye 60 ürat Türk Bayrağı ulaştırıldı. Köyleler her çadıra birer Türk Bayrağı astılar. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar