SON DAKİKA

Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi dualarla anıldı

Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi dualarla anıldı
A- A+

Yaşadığı dönemde insanlığın maddî ve manevî imarı için çalışmış, ömrünü hayra ve hizmete adamış âlim, mutasavvıf ve divan şairi Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi, vefatının 34’üncü yılında dualarla anıldı.

Hulûsi Efendi, vefatının seneyi devriyesinde Şeyh Hamid-i Veli (Somuncu Baba) Külliyesi’nde, öğle namazı öncesi okunan hatim ve dua merasimiyle anıldı.

Hayatı boyunca insanlara hizmeti şiar edinmiş, şair, mutasavvıf, din adamı, örnek insan, gibi güzel vasıflarının yanında bilgeliği ile yaşadığı yüzyıla damgasını vuran Hulusi Efendi, bugün de referans alınıp örnek bir insan olarak görülüyor.

Hulûsi Efendi için Şeyh Hamid-i Veli Külliyesi’nde, öğlen namazı öncesi çok sayıda seveninin katılımıyla okunan hatimlerin duası yapıldı.

Külliye içerisindeki büyük camide gerçekleştirilen programda, Gebze Koca Mustafa Paşa Camii İmam Hatip-i İrfan Tatlı Kur’an-ı Kerim okudu. Emekli İl Müftüsü Süleyman Aktaş tarafından okunan hatimlerin duası yapıldı.

Kılınan namazın ardından çok sayıda vatandaş, külliye içerisinde türbeleri bulunan Şeyh Hamid-i Veli ve Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi’nin kabirlerini ziyaret etti.

Merasime, ülke genelinden çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar