SON DAKİKA

Eskimalatya Meydan Projesi 15 milyon TL

Eskimalatya Meydan Projesi 15 milyon TL
A- A+

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Eskimalatya Meydanı Ponjesinin 15 milyon TL tutarında olduğunu ve 5 milyon TL’yi Kültür ve Turizm Bakanlığından hibe olarak almayı amaçladıklarını söyledi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Ocak ayı olağan toplantısı 3.birleşimin 1.toplantısı ile tamamlandı.

Toplantıda, Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet Minibüs, 1adet Traktör, 4 adet Kamyonet Van, 1 adet Dozer, 1 adet Vabıl Silindir ve 3 adet Çift kabin açık kasa kamyonet hizmet araçlarının alınması oy çokluğu ile kabul edilirken, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e Eskimalatya Alacakapı Meydan düzenlemesi, alt yapı hizmetlerinde kullanılmak üzere Bitüm ve Muhtelif yol yapım malzemesi alımı, Agrega üretim için muhtelif malzeme alımı ve Yaya kaldırım, kilit taşı ve taş duvar yapımı için İller Bankası A.Ş.’den kredi kullanma ve kredi işlemleri için yetki verildi. Geçici işçi vizelerinin ve sözleşmeli personel ücretlerinin belirlendiği toplantıda, Sancaktar Mahallesinde bulunan rekreasyon alanına Hidroelektrik Santrali yapılması ve Toplu İş Sözleşmeleri ile Sosyal Denge Sözleşmelerinin imzalaması için Başkan Güder’e yetki verildi.

BURAYI TIKLAYIN...MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNE ULAŞIN...

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Ocak ayı toplantımızı 3.birleşimimiz ile tamamladık. Meclisimizin kabul ettiği dört gündem maddesi ile bize kredi kullanma yetkisi verildi. Eskimalatya için bir meydan projemiz var. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bir proje sunmuştuk. Projemize yaklaşık olarak 15 milyon civarında bir para lazım. Hibe içinde bazı girişimlerimiz oldu. Bakanımızdan 5 milyonu hibe 15 milyon TL kredi sözü almıştık. Şuan sadece başlangıç yapmaya çalışıyoruz. Proje büyük olduğu için de sağlam adımlar atmaya çalışıyoruz. Bu kredi kullanma yetkisini ihtiyaç olduğu zamanlarda kullanacağız. Önceki dönemlerde de kredi kullanma yetkisi almıştık ama kullanmadık. Alınan kararlarımızın ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısını 2 Şubat Çarşamba günü saat 14:00’de Battalgazi Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirecek.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar