SON DAKİKA

Esnaf işyeri edinme kredi limiti arttı

Esnaf işyeri edinme kredi limiti arttı
A- A+

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, işyeri edindirme ve ticari taşıt edindirme kredileri limitlerinin 500 bin TL’den  1 milyon TL’ye çıkartıldığını ve  10 yıl vadeli ödeme kolaylığı sağlandığını açıkladı.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’in açıklaması şu şekilde:

“Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile 2022 yılında esnaf ve sanatkarlarımıza yeni kredi destekleri ile işyeri edindirme ve ticari araç edindirme kredi limitleri bizlerin talepleri, genel merkezimiz TESKOMB’un girişimleri neticesinde Halk bankasınca artırıldı.

Esnaf ve sanatkarlarımız 2022 yılında bilime teknolojiye daha çok önem verilmesi, esnaf ve sanatkarlarımıza hazine destekli işyeri edindirme ve ticari taşıt edindirme kredileri limitleri bizlerin talepleri doğrultusunda merkez birliğimiz TESKOMB’un yapmış olduğu çalışmalar neticesinde 15 Mart 2022 tarihinde itibaren işyeri edindirme ve ticari taşıt edindirme kredilerinin limitleri 500 bin TL’den  1 milyon TL’ye çıkartılmış, 10 yıl vadeli ödeme kolaylığı sağlanmıştır.  Normal vermiş olduğumuz hazine destekli İşletme kredilerimiz yıllık yüzde 9,5 faizle aynı şekilde devam etmektedir. Faiz oranlarının indirilmesi içinde çalışmalarımız devam etmektedir.

İlimiz de bir dönem mesleklerin zirve de olduğu mobilyacılık bakırcılık ayakkabıcılık mesleklerin halen 50 – 100 – 150 metre karede çalışmaların olduğun yerde sıkışıp kalan esnaf ve  sanatkarlarımız artık daha geniş yerlerde imalat sanayiye daha çok önem vermesinin zamanı gelmiştir. Bizlerde esnaf ve sanatkarlarımızın imalata yönelik yapacağı her türlü girişimlere Esnaf Kefalet Kooperatifleri ve KOSGEB olarak her konuda kendilerine destek olduk. Bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.

İşyeri edindirme ve taşıt edindirme kredisinin limitlerinin artırılmasında Hükümetimize, Bakanlarımıza, TESKOMB Genel Başkanımıza ve emeği geçen herkese esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ederim. “

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar