SON DAKİKA

Esnaf odalarında seçim süreci başladı

A- A+

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul süreci başladı.

Seyyar Pazarcılar Esnaf Odasının genel kurulu Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Divan başkanlığını MESOB Başkanı Şevket Keskin’in yaptığı seçimde mevcut oda başkanı Ümit Emre ile Hacı Koç aday oldular.

Keskin, Malatya’da esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul sürecinin başladığını belirterek, “Malatya’mıza ve esnafımıza yakışır bir kongre yapacağız.  Kimsenin bir birini kımasına, üzmesine gerek yok. Herkes buraya hizmet için göreve talip oluyor.  Birbirlerinden daha iyi hizmet yapacakları için aday oluyorlar. Esnaf camiamıza kongre sürecinin hayırlı olmasını diliyorum. 2022 yılı sağlık, birlik ve beraberliğe vesile olsun, ülkemizin önü açılsın herkesin yüzü gülsün.” dedi.

Keskin, mevcut oda başkanı Ümit Emre ile Hacı Koç’u sahneye alarak el sıktırarak “dostluk ve kardeşlik içerisinde kongremizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

MALATYA'NIN GÜNDEMİNDEKİ VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN...

Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre, “Bizim verilmeyecek hiçbir hesabımız yok. Önce hizmet dedik. Biz oda aldık. Bu oda nasıl alındı? 12 yıllık tahmini bütçeyi çıkartıp da bizim önümüze sunup, bu kadar para gitmiş deniyor. Bizim 492 üyemiz var. 450 kişiyi 350 liradan hesaplarsanız yıllık ne kadar yapar, hesap ortada. Alınmayan arabanın mazotunu bana soruyorlar. Odanın gelirine gelince, biz devletin belirlediği aidat neyse ki geçmiş dönemde bu aidatı birinci ayda arıyorlardı, biz bunu 4’üncü aya aldık ve 2 taksit yaptık ki, esnafımız zor durumda kalmasın. Buna kızanlar, bunun hesabını soranlar 3-4 yıldır aidat vermeyenlerdir.” Diyerek, odaya hizmet binası için geçen seçimde verdiği sözü yerine getirerek hizmet odasının alındığını belirtti.

Yapılan genel kurulda mevcut Ümit Emre 235 oy alarak yeniden başkan seçilirken, rakibi Hacı Koç ise 141 oy aldı.

Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre’nin yönetim kurulunda Osman Doğan, Kenan Karakuş, Ahmet Kılınç, Abdulkadir Sağlam, Süleyman Özgen ve Samettin Osmanoğlu yer alırken, Denetim Kuruluna da Ömer Özdemir, İsa Güler ve Yılmaz Yalım getirildi,

[caption id="attachment_3086" align="alignnone" width="863"]Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul süreci başladı. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul süreci başladı.[/caption]

[caption id="attachment_3087" align="alignnone" width="857"]Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul süreci başladı. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul süreci başladı.[/caption]

[caption id="attachment_3088" align="alignnone" width="839"]Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı esnaf odalarının 2022 yılı olağan genel kurul süreci başladı. Seyyar Pazarcılar Esnaf Odamızın genel kurulunda mevcut başkan Ümit Emre yeniden seçildi.[/caption]

 

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar